Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie, venku je 6.6 °C

Hokejisté Olomouce vstali v Mladé Boleslavi z mrtvých a mají bod

9.12.2016

Kohouti hráli ve 28. kole hokejové Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi. Po bezbrankové první části měl Hanáci hororovou první část druhé třetiny, když už prohrávali 0:3, ale zabrali a ještě v téže třetině brankami Holce, Mataie a Škůrka vyrovnali. V závěrečné části hry opět branka nepadla, takže oba týmy měly jistý bod. Ten druhý urval pro Bolku v prodloužení Látal.

Branislav Konrád měl velké potíže se zakončením Petra Vampoly. Branislav Konrád měl velké potíže se zakončením Petra Vampoly. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Mora nastoupila v Mladé Boleslavi ve vítězné sestavě z duelů s Vervou a Kometou. Domácí tým šel do uktání bez asistenta Mariana Jelínka, kterého nahradil bývalý extraligový bek Boris Žabka.
Domácí začali aktivně a hned v úvodní minutě Hyka prověřil Konráda. První velkou šanci měl ve čtvrté minutě hostující Skladaný, který zblízka nepřekonal Lukáše. Domácí se ubránili i ve dvou oslabeních při trestech Vampoly a Hyky. V 15. minutě se domácí už radovali, že Lenc protlačil puk do branky, ale videorozhodčí gól neuznal. Před pauzou neuspěl po přečíslení ani Žejdl.
Po 49 sekundách druhého dějství se dočkala Mladá Boleslav vedení. Za kruhy měl čas zamířit obránce Štich a střelou zápěstím překonal Konráda. Olomouc následně odolala při Rašnerově trestu, ale po vyloučeních Ondruška a Galvase nabídla domácím na 47 sekund dlouhou výhodu pěti proti třem a Bruslařský klub to dokonale potrestal.
Po 15 sekundách skóroval Musil, který dorážel po Klepišově střele. V pokračující přesilovce pěti proti čtyřem ještě zasáhl Konrád proti Urbanovi lapačkou, ale Lenc o chvilku později zamířil z mezikruží přesně.
Náskok Středočechů se ale začal rychle rozplývat. Ve 31. minutě využil šikovnou přihrávku Juraje Mikúše před branku Holec a za 117 vteřin se trefil od modré čáry Matai. Odpovědět se snažili Vampola a Lenc, ale ve 39. minutě se radovali opět hosté. Ranou od modré čáry vyrovnal při hře čtyř proti čtyřem Škůrek.

Útočník Mory Marek Laš v souboji o puk s mladoboleslavským Musilem. Útočník Mory Marek Laš v souboji o puk s mladoboleslavským Musilem. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Hned v úvodu třetí třetiny mohl v oslabení při Kurkově vyloučení vrátit Mladé Boleslavi vedení Lenc, ale únik neproměnil. Olomouc se ubránila při pobytu Juraje Mikúše na trestné lavici. Hrálo se dlouho bez velkých šancí, vyjma závěrečné možnosti Vampoly, a zápas dospěl do prodloužení.
V nastavení se uvolnil Látal, vypálil za levým kruhem a prostřelil Konráda. Bod navíc tak získala Bolka.
"Myslím, že to byl vcelku vyrovnaný zápas. Střídaly se fáze, kdy měli navrch domácí, pak zase my. Až v posledních minutách jsme byli pasivnější. Boleslav tam hrála velice dobře, puk byl hodně u nás. Dělení bodů asi odpovídá. Pro nás jsou pozitivní dvě věci: jednak že vezeme bod, jednak že se nám ze stavu 0:3, kdy to morálně špatné mužstvo třeba vzdá, podařilo ještě srovnat a udělat z toho zápas," hodnotil utkání kouč Mory Zdeněk Venera.
Ve 29. kole Mora hostí v neděli na domácím ledě od 17 hodin Pardubice.

BK Mladá Boleslav4:3HC Olomouc
(0:0, 3:3, 0:0 - 1:0)
Branky:21. Štich (M. Látal), 28. Musil (Klepiš, Trončinský), 29. Lenc (Musil, Hyka), 62. M. Látal (Jan Hanzlík) - 31. Holec (J. Mikúš), 33. Matai (Burian), 39. Škůrek (Skladaný)
Rozhodčí:M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda