Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 6.8 °C

Laš sejmul hattrickem Duklu Trenčín. Mora je v přípravě stále bez prohry

1.9.2015

Hokejisté HC Olomouc zvítězili i v sedmém přípravném utkání. V plecharéně sehráli odvetu se slovenskou Duklou Trenčín. Minulý týden vyhráli Hanáci pod hradem Matúša Čáka 7:6 po samostatných nájezdech, tentokrát svého soupeře porazili mnohem jednoznačněji. I díky třem trefám Marka Laše zvítězili nad Trenčínem 5:1.

Obránce Pavel Hugo Skrbel rozjíždí olomouckou akci. Vošvrdu připravil o čisté konto zkušený matador Róbert Petrovický. Obránce Pavel "Hugo" Skrbel rozjíždí olomouckou akci. Vošvrdu připravil o čisté konto zkušený matador Róbert Petrovický. Foto: Ondřej Hlaváček

Mora se dostala do vedení ve 12. minutě, když dostal přesný pas od Buce na pravý kruh Marek Laš, který střelou nad Kompasovu vyrážečku poslal Olomoucké do jednobrankového vedení. Kohouti měli v první třetině velkou převahu, ale další šance zůstaly nevyužity.
Olomoučtí ve své aktivní hře pokračovali i ve druhé části, Trenčínští se dostávali k Vošvrdovi jen stěží. V okamžiku, kdy se zápas přeléval do své druhé poloviny, mohly skórovat oba celky, jenže jak Švec, tak Jergl proti strážcům svatyně neuspěli. Další zápis do střelecké listiny se tak konal o chvíli později. Podruhé v utkání se povedlo dostat puk za Kompsova záda Tomáši Mikúšovi, který uplatnil důraz před brankou Dukly a zvýšil na 2:0.

Trenér Mory Zdeněk Venera na olomoucké střídačce. Trenér Mory Zdeněk Venera na olomoucké střídačce. Foto: Ondřej Hlaváček

Klid na hokejky olomouckých hráčů přidal necelé dvě minuty po začátku třetí třetiny Marek Laš, jenž dokázal dorazit Knotkovu střelu. Mora následně v krátkém časovém sledu dvakrát faulovala a dlouhou dvojnásobnou přesilovou hrou hosté z Trenčína nepohrdli. Mikušovu střelu sice byl Vošvrda ještě schopný vyrazit, na dorážku zkušeného kapitána Dukly Róberta Petrovického již ale dosáhnout nemohl.
Netrvalo to ovšem příliš dlouho a Olomouc se opět mohla pyšnit tříbrankovou vedením. Před Kompasem bylo hned několik hráčů, nejlépe z nich se dokázal zorientovat Marek Laš, který dotlačil puk do sítě a mohli začat létat čepice, hattrick. A to nebylo z olomoucké strany vše. V poslední minutě zápasu zahrávala Mory přesilovku a díky pohotové práci Tomáše Mikúše na brankovišti docílili Hanáci páté branky v utkání.
V posledním přípavném utkání před startem extraligy hrají Kohouti v pátek v hale Rondo v Brně proti Kometě.
 "Z naší strany to byl dobrý zápas. V první a druhé třetině jsme nebyli příliš důrazní v koncovce, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme to zlepšili a proměnili jsme i některé šance, především ty z dorážky. Nevyhráli jsme jen o jeden gól, podařilo se nám vstřelit více branek, takže jsme určitě spokojeni. Do začátku extraligy musíme nejvíce zapracovat na přesilovkách," hodnotil zápas staronový asistant Mora Jan Tomajko.

Útočník Petr Kafka při jednom z útočných výpadů do trenčínské obrany. Útočník Petr Kafka při jednom z útočných výpadů do trenčínské obrany. Foto: Ondřej Hlaváček

HC Olomouc - HC Dukla Trenčín 5:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Laš (Buc, Knotek), 32. Mikúš, 42. Laš (Knotek, Buc), 55. Laš (Knotek, Buc), 60. Mikúš (Vyrůbalík, Kafka) – 49. Petrovický (Mikuš, Gašparovič). Rozhodčí: Mikula, Přikryl – Lukš, Šimčík.. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2250.

HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Valenta, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Škůrek – Mikúš T., Herman, Kafka – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Holec, Kucharczyk.

HC Dukla Trenčín: Kompas (Chábera) – Zaťko, Drgoň, Holenda, Gašparovič, Zlocha, Trefný, Melichárek, Mikuš, Hatala, Petrovický, Hudec, Dlouhý, Jakúbek, Švec, Vozdecký, Němec, Hlinka, Nechala, Koyš.

Česko Britská Mezinárodní škola a Mateřská škola s.r.o.