Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 9 °C

Mora sejmula Bílé Tygry v nájezdech

30.9.2016

Mora hostila v 8. kole Tipsport extraligy na domácím ledě posledního mistra soutěže, Bílé Tygry z Liberce. Po dvou třetinách vedli hosté po gólu Lakatoše. Kohouti srovnali až necelé čtyři minuty před koncem, když se po zadovce Ostřížka trefil Juraj Mikúš. O bodu navíc pro Moru rozhodl v nájezdech Petr Strapáč.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: ČTK/Luděk Peřina

V sestavě HCO se ve čtvrté formaci překvapivě objevil host z Jihlavy Richard Diviš, namísto Aleše Jergla. Stále scházeli Skrbek, Rašner, Řípa, Skladaný a T. Mikúš. Liberci zase chyběli zranění Jánošík, Plutnar a J. Vlach.
Na úvodní šanci duelu čekali diváci do páté minuty. To projel obranou Bílých Tygrů Ostřížek a část diváků už křičela gól, domácí útočník trefil jen do boční sítě. Po buly následně střílel Vyrůbalík a Eberle jen těsně minul z dorážky.
V 10. minutě zahrozili hostí, Bulíř si rychle dobruslil volný puk, ale nedokázal najít místo v Konrádově postavení. Další možnost pak měl ve vlastním oslabení Stránský zakončující brejk tři na jednoho, Konrád svůj tým podržel. V pokračující přesilovce Olomouce nedostal puk za Willa dorážející Ostřížek. Hostující Bartovič po své střele, která zapadla obloučkem za Konráda, už zvedal ruce, ale puk poskakující na brankové čáře uklidil v poslední chvíli Jaroměřský.
Ve 23. minutě šli hosté z nenápadné akce do vedení. Vantuch pohotově vypálil, Lakatoš byl u puku vyraženého Konrádem první a hodil mu ho nad lapačku. Domácí se dlouho nemohli dostat přes obranu Liberce, až ve 33. minutě vyzkoušel Willa neúspěšně Knotek. Hosté mohli navýšit vedení v přesilovce, Bližňák naštěstí pro domácí ve velké příležitosti přestřelil branku.
Do třetí třetiny stáhli domácí trenéři hru na tři pětky a ve 44. minutě se objevil mezi kruhy volný Ostřížek, mířil však jen do Willa. Olomouc se snažila dobýt libereckou defenzívu, ale soupeř Hanáky do střeleckých prostorů nepouštěl. V oslabení Mory mohl potrestat chybu Šimka Jakub Herman, ale než si pořádně zpracoval puk, další hráči Liberce jej dojeli a přihrávku na Buriana zablokovali.
Až necelé čtyři minuty před koncem našel zadovkou Ostřížek volného Juraje Mikúše a ten se trefil do odkryté liberecké branky. Zápas tak dospěl po remíze 1:1 do prodloužení. V něm chyboval Radijovejvič, fauloval Knotka a domácí útočník jel trestné střílení. To hostující brankář Will chytil. O bodu navíc rozhodl v nájezdech Petr Strapáč.
"Pro nás jsou to zlaté dva body. Byl to velmi těžký zápas, Liberec nebyl mistrem náhodou. Nemohli jsme se do jejich obrany dlouho dostat, povedlo se nám to až v závěru, kdy to kluci výborně sehráli. V prodloužení jsme měli šance, měli jsme i přesilovky, nedali jsme. Naštěstí se nám povedlo získat bod navíc v nájezdech. Při mém nájezdu jsem trochu čekal, co brankář udělá, dlouho stál, tak jsem zkusil kličku a vyšlo to. Z vítězství mám velkou radost, hlavně kvůli divákům, kteří nás hnali až do konce a zasloužili si, aby si mohli zakřičet po vítězném utkání," říkal po zápase střelec rozhodující branky Petr Strapáč.

HC Olomouc2:1Bílí Tygři Liberec
(0:0, 0:1, 1:0 - 1:0 SN)
Branky:57. J. Mikúš (Ostřížek, Laš), Strapáč rozh. náj - 23. Lakatoš (Vantuch)
Rozhodčí:Polák, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Vyloučení:5:7, navíc Bartovič, Ševc (Lib) 10 min.