Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 11 °C

Kohouti vyzráli i nad Dynamem

4.10.2015 aktualizováno 4.10.2015 19:52

Hokejisté HC Olomouc nastoupili v 8. kole na domácím ledě proti Dynamu Pardubice, kterým se start do soutěže nepovedl. Vedení klubu dalo týmu pokutu 300 000 Kč. Mora zatím rozjela sezónu dobře, aktuálně má nejlepší formu z celé extraligy, když drží sérii čtyř výher v řadě. V pátek však Kohouti kvůli havárii chladícího systému ve Zlíně odpočívali, tak se mělo ukázat, zda je to nerozhodilo z tempa. Oba týmy hrály z poctivé defenzívy, Kohouti však byli v útoku lepší a nakonec utkání trefami Eberleho a Holce získali opět na svoji stranu. Za hosty snížil Kolář.

První branku utkání mezi HCO a Dynemem vsítil Jan Eberle. První branku utkání mezi HCO a Dynemem vsítil Jan Eberle. Foto: Ondřej Hlaváček.

Trenér Venera neměl důvod měnit sestavu, v pardubické došlo po prohře s Vítkovicemi k několika změnám. Po vyrovnaném úvodu se v 5. minutě k první vážnější možnosti dostali Hanáci. Holcovi se otevřel střed obranné třetiny hostí a střelou zápěstím z mezikruží vyzkoušel pozornost Maxwella.
Následně hrály Pardubice dvě přesilovky, v té první Konráda z dálky dvakrát prověřil Čáslava. Ve druhá dvakrát pálil Petr Sýkora, ale dvakrát mu do rány obětavě lehnul Pavel Skrbek. I Olomouc si zahrála v první části ve dvou početních převahách. Domácí tým ale zahrál obě přesilovky špatně, až v samotném závěru se dostali do výborné šance Vodný s Eberlem, ale Maxwell svůj tým od gólu zachránil.
Ve druhé části opět hrála Olomouc 5 na 4. Největší příležitost vznikla po Zemanově teči, puk šel těsně vedle branky Pardubic.Dynamo taky dostalo šanci v početní převaze, Tyborovu bombu vyrážel ramenem Branislav Konrád.
V polovině duelu šli Kohouti do vedení. Jan Eberle zpoza branky čekal na najíždějícího spoluhráče, až se rozhodl objet zařízení a dorážkou dostal puk za Maxwella. Olomouc se dostala na koně a zamknula na minuty Pardubice v jejich pásmu. Z tlaku se rekrutovalo i vyloučení pardubického beka Zdráhala. V ní se hosté ubránili, stejně jako při útoku třetí pětky domácích, který zakončoval do připravené Mawwellovy lapačky Zeman. V závěru třetiny ještě domácí fandy vyděsil chybou Vyrůbalík, když mu sebral puk Sýkora, našel volného Poulíčka, který v pádu netrefil odkrytou branku Hanáků.

Pavel Skrbek blokuje dělovku Petra Sýkory. Pavel Skrbek blokuje dělovku Petra Sýkory. Foto: Ondřej Hlaváček

Ve třetí třetině už hráli domácí opatrněji a Pardubice naopak chtěly srovnat. Ve 47. minutě se to mohlo povést Marcinkovi, jehož tečovanou střelu viděl Kondrád na poslední chvíli, ale stačil ještě lapačkou zažehnat nebezpečí vyrovnání. Kohouti odpověděli akcí Jergla, kterého našel před brankou Kucharczyk. I Maxwelova lapačka čarovala a to již po několikáté v utkání. Olomouc mohla pojistit vedení v 50. minutě, ale Valentova střela od modré skončila na břevnu. Dvakrát po sobě ještě zkoušel Maxwella Knotek, ani jednou brankáře Dynama nepropálil.
V 53. minutě se to už Hanákům povedlo. Důraz před brankou uplatnil Miroslav Holec a zvýšil na 2:0. Čtyři minuty před koncem hosté zápas zdramatizovali, když se schovanou střelou trefil Kolář. V závěru hráli hosté power-play, ale Mora další branku nepřipustila a mohly začít oslavy a další Konrádovo vystoupení, tentokrát s tématikou atletiky (vrh koulí, hod oštěpem a vrh kladivem).
"Začali jsme vlažněji, nebylo to podle našich představ. Pak jsme se do toho dostali, ve druhé části jsme měli velkou převahu, ale dali jsme jen jednu branku, a tak to bylo pořád otevřené. Ve třetí části jsme byli nervózní, ale druhý gól to rozhodl. Kromě jedné šance Pardubic jsme to kontrolovali i v závěru. Jsme rádi za tři body, sezóna bude dlouhá, jsme pořád nohama na zemi. Víme, jak to bylo minulý rok," hodnotil zápas asistent trenéra HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc2:1HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
(0:0, 1:0, 1:1)
Branky:30. Eberle (Skrbek), 53. Holec - 56. Kolář (Havlík, Marcinko).
Rozhodčí:Pešina, Polák – Flégl, Polonyi.