Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch, venku je 7.4 °C

Od okresní kvalifikace až k titulu. Mladé olomoucké beachařky si užily parádní jízdu

28.6.2016

Autor: ambo

Jízda olomouckých děvčat stála za to! O víkendu se v Opavě konalo Mistrovství České republiky žákyň a žáků v plážovém volejbale 2016. Jediná dvojice reprezentující VK UP Olomouc – Michaela Ambrožová a Monika Navrátilová – se kvalifikovala z krajských kol, která probíhala v Prostějově a Přerově a z nichž bez jediné porážky postoupila přímo na šampionát.

"Vzhledem k tomu, že naše děvčata nemají skoro žádné zkušenosti s plážovým volejbalem, tak už samotný postup byl úspěchem. Všeobecná příprava v našem klubu však zaručuje technickou vyspělost hráček a konkurenceschopnost i v beach volejbalu, což se v Opavě naplno ukázalo," uvedl šéftrenér olomoucké mládeže Jan Drešl.

I přes dvě porážky ve skupinách se dvojice dostala do hlavního pavouka, kde v prvním utkání nastoupila proti duu z Českých Budějovic Osouchová, Šimková. Po 33 minutách děvčata slavila výhru 2:0 (21:15, 21:18), ale neúprosný los v dalším kole opět přihrál známou dvojičku brněnských plážových specialistek Břinková, Bukvaldová. Utkání začalo ve 12:30, teplota ve stínu dosahovala 36 stupňů Celsia a písek byl žhavý natolik, že ho pořadatelé museli kropit vodou, aby ho aspoň trochu ochladili. Po urputném boji musely holky do opravného pavouka, kde by už stačila jediná porážka a byl by konec působení na republice. První opravný zápas se hrál proti dvojici z klubu Just Sport Praha Hájková, Souralová, děvčata zvítězila bez problémů 2:0 (21:12, 21:15). I druhý opravný zápas proti druhé dvojičce z Just Sportu Praha Příhodová, Součková byl jednoznačnou záležitostí – 2:0 (21:11, 21:16). Do posledního sobotního zápasu, který začínal o půl osmé večer, šly Olomoučanky dobře naladěny a ani domácí dvojička Happy Sportu Opava Šťastná, Baumannová je nezastavila při postupu do semifinále. "Sobotní zápasy tedy máme odehrány a musím říct, že si holky prošly peklem. Hrát v tropických teplotách na žhavém písku a u toho podávat fyzicky náročné výkony je i pro dospělé sportovce velice náročný zápřah, natož pro naše mladá děvčata, navíc nepříliš zkušená v plážovém odvětví odbíjené. Rozhodně jsem nečekal, že se v takové konkurenci dostaneme do první čtyřky, když proti nám navíc stojí profesionální kluby zaměřené přímo na plážový volejbal, jako je třeba Sokol Brno I nebo Just Sport Praha, kde se hraje šestkový volejbal pouze jako doplněk a přes zimu tyto kluby trénují na písku v halách," popsal olomoucký trenér.

V neděli ráno nastoupily jeho svěřenkyně k prvnímu semifinálovému utkání a opět proti starým známým soupeřkám ze Sokola Brno Břinkové s Bukvaldovou a po obrovském boji se radovaly volejbalistky Olomouce. Druhé semifinále dopadlo hladce pro ostravsko–pražský tým Žolnerčíková, Honzovičová, které jednoznačně vyhrály 2:0 nad brněnskou dvojkou Svozilová, Tezzele. Díky bouřce byl celý turnaj na 90 minut přerušen a samotné velké finále, které řídil zkušený rozhodčí Vlastimil Kovář starší, tak začínalo až ve 13:45. Neuvěřitelný příběh Míši a Monči od okresní kvalifikace v beach volejbalu až do finále mistrovství ČR do 16 roků vrcholil. "Díky bouřce se písek zpevnil a pro naše holky to byla výhoda. Začátek sice děvčatům trochu utekl, když Honzovičová umístila několik podání mezi ně a hned z toho byl náskok 5:1 pro soupeřky, herní výměny už ale byly na vysoké úrovni žákovského volejbalu, a protože si Míša začala hodně věřit, chodila blokovat soupeřky a Monča chytala zálivky v poli. Obrat setu nastal až v jeho samotném závěru, kdy za stavu 18:18 přišla na podání Monika Navrátilová a hned dvě její esa znamenala náskok 20:18. Útok Žolnerčíkové ještě vedení našich stáhnul na jediný bod, ale bleskové zakončení útoku Míši po přihrávce znamenalo zisk prvního finálové setu pro Olomouc poměrem 21:19," popsal Jan Drešl. Druhá finálová sada byla jako přes kopírák té první a opět dopadla vítězně pro olomouckou dvojici. "Letošní sezona je pro nás jako procházka růžovým sadem, když pro titulu vicemistryň ČR z Českého poháru žákyň následují další dva tituly, a to mistryň ČR žákyň v šestkovém volejbale i šampionek do 16 let v plážovém volejbalu. Musím všem děvčatům poděkovat za velice dobře odvedenou práci a věřím tomu, že budou dosahovat i dalších úspěchů ve vyšších věkových kategoriích,“ zářil trenér Jan Drešl, jenž se nyní chystá s novým týmem na přípravu do Itálie a od srpna s ním zahájí ostrou fyzickou přípravu.

ambo

Restaurace LEGUÁN

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Příjemné posezení v atraktivním prostředí s ŽIVÝM LEGUÁNEM. Široký výběr alko i nealko nápojů, hotových jídel, minutek a TVARŮŽKOVÝCH SPECIALIT. MOžnost konání svatebních hostin, p...