Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 10.5 °C

Volejbalistky Olomouce vstoupily do ligových odvet jednoznačnou výhrou nad Brnem

29.11.2015

Autor: ambo

Sérii tří ligových zápasů proti velmi těžkým soupeřům zakončily volejbalistky VK UP Olomouc vpravdě excelentně. Po Ostravě a pražském Olympu se vysokoškolačkám postavil v 10. kole nejvyšší domácí soutěže celek brněnského Králova Pole. A univerzita na domácí palubovce vyprovodila tradičního rivala více než jednoznačně 3:0.

Ilustrační foto Ilustrační foto Foto: Ondřej Hlaváček

Souboj dvou dlouholetých konkurentů se od začátku vyvíjel lépe ve prospěch domácích Olomoučanek. Ty v úvodním setu rychle vedly 4:0, 10:3 a 16:4 a nakonec povolily brněnskému celku uhrát jen čtrnáct míčů. Druhé dějství přineslo alespoň zpočátku jiný obraz hry; Královo Pole přitlačilo na podání a rázem byl stav 4:9 a 7:11. Jenže pak si na servis stoupla domácí kapitánka Dudová (13:11), následně ještě Košická (20:12) a tato fáze zápasu, kterou vysokoškolačky vyhrály 13:1, definitivně rozhodla. Ve třetí části Hanačky zvyšovaly i díky řadě bodových bloků své vedení až na 22:12 a nakonec svému dlouholetému moravskému rivalovi uštědřily pořádný výprask.
"Byly vidět opravdu velké výkonnostní rozdíly mezi oběma družstvy. Navíc nás hodně unavil čtvrteční pětisetový zápas ve Frýdku-Místku, po němž jsme v Olomouci nepodali to nejlepší, co jsme mohli," uvedl italský trenér Králova Pole Bruno Napolitano."Hráli jsme výborně celý první set, za který holky zaslouží absolutorium. Neudělaly v něm snad jedinou chybu. Na začátku druhé sady začal protivník riskovat servis, dostal se na chvíli nad nás, ale potom jsme ve třech postaveních set otočili a dohráli. Ve třetí části už psychicky nalomený soupeř prakticky nekladl odpor," hodnotil střetnutí domácí kormidelník Jiří Teplý.

Libero:Hronová
Sestava VK Královo Pole:Pospíšilová, Suchá, Tesařová, Měrková, Mikelová, Keddyová
Libero:Melichárková
Střídání:Šloufová, Diatková, Hrazdírová, Podhrázká

Nyní si Olomoučanky od extraligových povinností "odskočí" k Českému poháru volejbalistek. V odvetě jeho čtvrtfinále se univerzita ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin představí na palubovce Frýdku-Místku a k postupu mezi poslední čtyřku jí bude po domácí výhře 3:0 stačit i porážka se ziskem jediného setu. Poté už Hanačky čeká evropská pohárová scéna: ve středu 9. prosince se v Olomouci postaví domácím hráčkám od 17 hodin v rámci Vyzývacího poháru chorvatský Poreč.