Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.8 °C

Zora v boji o záchranu vyhrála v Písku

1.5.2016

Házenkářky DHK ZORA Olomouc nepostoupily o bod do play-off, navíc musí příslušnost v interlize zachraňovat v play-out. První krok k záchraně udělaly svěřenkyně Jana Bělky na palubovce Sokola Písek, kde zvítězily 29:23. Série se nyní přesune na Hanou, kde k zachování nejvyšší soutěže potřebují Hanačky ještě jednou zvítězit.

Házenkářky DHK ZORA Olomouc dokázaly zvítězit na palubovce Sokola Písek. Házenkářky DHK ZORA Olomouc dokázaly zvítězit na palubovce Sokola Písek. Foto: Archív Nejlepší Adresa

Zora před několika týdny v Písku prohrála a dá se říci, že o play-off přišla právě touto porážkou. Nyní duel v play-out zvládla, byť výkon nebyl zase optimální. "Poslední zápasy jsme měli obavy, protože jsme na tom nebyli psychicky zrovna nejlíp. Výsledek vypadá poměrně jednoznačně, ale předvedená hra byla vyrovnaná. Domácí hráčky hodně bojovaly a do poslední chvíle nebylo nic rozhodnuto," hodnotil duel kouč Zory Jan Bělka.
Ani druhý celek v regionu jihozápadu Čech neodolal útoku moravského soupeře. Házenkářky Zory Olomouc si v Písku vypracovaly pětibrankový náskok už v prvním poločase a ani po návratu ze šaten nepolevily v tlaku.
Udržovaly si bezpečný odstup a své vedení dokonce v 50. minutě navýšily na sedm branek, což v samotném závěru domácí už jen zkorigovali především zásluhou střelkyně Kovářové, autorky jedenácti gólů v zápase.
 "Do dvoj/troj zápasu jsme vstupovali s tím, že jsme mohli překvapit. Soupeř si na začátku utkání vytvořil náskok a ten si držel po celé utkání. Dnes jsme naneštěstí nepřekvapili, i když jsme k tomu měli blízko," řekl k utkání domácí kouč Ondřej Václavek.
Další zápasy se odehrají na Hané. Druhý v sobotu 7. května od 17:30, případný třetí pak v neděli.

Sokol Písek23:29DHK Zora Olomouc
(10:15)
Nejvíce branek: Kovařová 11/2, Boorová 4, Kalčíková 4 – Růžičková 7/4, Trumpešová 5, Gebre Sellasie 4.
Rozhodčí:Hájek, Macho.
Sedmimetrové hody:3/2 – 6/4.