Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 6.4 °C

Zora udržela v dramatické koncovce výhru nad Šalou

3.10.2015

Házenkářky DHK ZORA Olomouc v přípravě na sezónu třikrát prohrály s týmem HK Slovna Duslo Šala i v srpnu na domácím Poháru míru. V pravý čas ale Hanačky zabraly, a svého soupeře v důležitém interligovém duelu dokázaly porazit. V závěru Šala stahovala náskok Olomouce, ale domácí hráčky si jej bojovností dokázaly udržet.

Házenkářky Zory Olomouc si na Šalu tentokrát povyskočily a po třech porážkách v přípravě ji v interlize doma opět porazily. Markéta Hurychová rozehrává jednu z akcí. Házenkářky Zory Olomouc si na Šalu tentokrát povyskočily a po třech porážkách v přípravě ji v interlize doma opět porazily. Markéta Hurychová rozehrává jednu z akcí. Foto: Ondřej Hlaváček

Vyrovnaný souboj mezi Zorou Olomouc a Dusľem Šaľa byl spíše přehlídkou defenzivy a dobrého výkonu brankářky Dederlové. Hostující tým se sice na začátku ujal dvoubrankového vedení (3:5) a ve vedení se držel po většinu poločasu, v závěru ale vyrovnání Zoře zajistily Kubáčková a Fryčáková.
"V úvodu jsme neproměňovaly šance, proto jsme pustili hosty do vedení, ale pak jsme začali hrát obranu tak, jak ji trénujeme a jak to po holkách chceme. Konečně po dlouhé době utkání, kde nám to v obraně sedlo. Bylo těžké bránit Veselkovou s Kertészovou, jsou to výborné hráčky, připravovali jsme se na ně, hráli jsme s nimi tři přípravné duely, takže jsme na to přípravu měli," řekl k první půli trenér Zory Jan Bělka.

Ivana Salašová byla s osmi góly nejlepší střelkyní Zory. Ivana Salašová byla s osmi góly nejlepší střelkyní Zory. Foto: Ondřej Hlaváček

Ve druhé půli se hned v úvodu chopily Hanačky taktovky zápasu a v pětačtyřicáté minutě měly na kontě pětibrankový náskok. Vedení ale neudržely. Pět minut před koncem se dotáhly Šaľanky zásluhou přesné střelby a dobrého výkonu brankářky Haládikové na rozdíl jediné branky. Dvě minuty před koncem byla vyloučená Severová v dresu Zory a pro Olomouc to nevypadalo nejlépe (22:20). Kertézsová v poslední minutě snížila na rozdíl gólu a závěrečný trestný hod ale Šaľanky neproměnily a Zora Olomouc tak uhájila nejtěsnější možné vítězství.
"Družstvo už za ta léta znám a jsem klidný až do poslední minuty. Hráčky Šaľy předvedly, že se má bojovat až do konce. Holky také bojovaly až do poslední minuty a jsem rád, že tou bojovností v závěru nahradily pokulhávající kvalitu. Závěr by hodně emotivní, my jsme ty dva body kvůli vyrovnanosti tabulky hodně potřebovali a jsem moc rád, že je máme,“ dodal k zápasu kouč Zory Jan Bělka.

Vítězná radost Zory Vítězná radost Zory Foto: Ondřej Hlaváček