Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 3.1 °C

"Brňáci" Jiří Trvaj s Ondřejem Švaňhalem po utkání s Kometou: "Nesmíme se bát hrát"

Rozhovory

21.8.2014

Autor: Radek Heloňa

Hokejisté Mory v úterý poznali, že výpadek v jedné třetině by v extralize mohl vést téměř jistě k porážce. Proti Kometě Kohouti zaspali v první třetině a nebýt bývalého brankáře Komety Jiřího Trvaje, tak skončilo první dějství mnohem hůře než jen 0:2. Zkušený brankář Moru hodně podržel. V útoku Olomouce pak předvedl od druhé třetiny slušný výkon odchovanec Komety Ondřej Švaňhal. Přinášíme vám ohlasy těchto dvou hokejistů spjatých s Brnem, které ve čtvrtek čeká odveta na ledě Komety.

Jiří, jak jste viděl z branky zápas s Brnem?
První třetinu jsme začali zakřiknutě, nic jsme si nedovolili, nevěřili jsme si, což byl opak Komety, která byla sebevědomá, mají silný tým. První třetina byla z naší strany hodně špatná. Od druhé třetiny už to bylo lepší, kluci začali více bruslit a myslím si, že už to bylo celkem vyrovnané.

Jak vidíte zatím tým Mory v přípravě?
Tým se zatím tvoří. Trénuje se naplno, kluci bojují o místo. Extraliga se blíží, tak uvidíme, jak to v ní bude vypadat.

Dá se odhadnout síla Mory? Jestli bude bojovat o první osmičku nebo dvanáctku?
(Smích) My nebudeme bojovat o dvanáctku, budeme bojovat o všechno. Budeme bojovat o každý bod.

Hrál jste proti bývalému týmu. Říkal jste si třeba před některými nájezdy bývalých spoluhráčů, kam asi bude střílet?
Tak kam přesně, to samozřejmě nevím, protože každý hráč má více variant zakončení, ale samozřejmě jsem vnímal, kdo na mě jede, poznám každého hráče, takže tam mi to mohlo pomoci.

Bylo tam nějaké hecování od bývalých spoluhráčů?
Ne, spíše jen takové pozdravení, párkrát mě poklepali po zákroku po betonech a po zápase jsme se pozdravili.

Po zápase vás fanoušci Komety neúnavně vyvolávali přes čtvrt hodiny. To se jen tak nevidí. Slyšel jste je?
Ano, slyšel, ale měli jsme v šatně ještě sezení s trenéry, tak jsem za nimi nemohl jít. Samozřejmě mě to potěšilo, byl jsem v Brně pět let, což je nějaká doba. Na fanoušky Brna určitě nezapomenu.

Ondřej Švaňhal: "V extralize tak budou hrát všichni"

Ondřeji, kde hledat příčiny úterní porážky s Kometou?
Vyzkoušeli jsme si silného soupeře v plné sestavě. Dopadlo to špatně. Musíme si z toho vzít to pozitivní, protože takto silní budou v extralize všichni.

Kde byli hlavní rozdíly mezi vámi a Brnem?
V rychlosti. Nečekali jsme, že k nám budou tak rychle přistupovat, rychle si dávali puky. Byli jsme opaření, jako kdybychom to nečekali. Ale připravení jsme na to byli, nikdo to však neplnil. Dali tam rychlé dva góly, kde jsme neměli pokryté hráče před brankou.

Soupeř působil hodně sehraně. Hráli v podobné sestavě jako ve finále se Zlínem. Bylo to i o té sehranosti?
Základ týmu tam mají podobný už skoro třetím rokem. Mají šikovné kluky, skládají to k sobě. U nás se to nyní v přípravě hodně točí, téměř každý zápas hrají útoky jinak.

Může vám ta porážka pomoct?
Ne, že by mohla, ale musí nám pomoct. Každý si musí uvědomit, že v extralize budou hrát takhle všechny celky a takový výpadek jako v první třetině se nám prostě nemůže stát.

Ve čtvrtek je v Brně odveta. Jak ji vidíte?
Musíme si z toho zápasu vzít to pozitivní a poučit se z toho. Ve čtvrtek uvidíme, zda to tak opravdu bylo.

Jak se vám líbila atmosféra duelu. Čtyři tisíce diváků určitě bylo...
Atmosféra určitě výborná. Užíváme si už přípravu, lidi chodí na každý zápas.