Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Adrian Belew Power Trio se představí v olomouckém S-klub

15.4.2017 12:25

Americký hudebník Adrian Belew patří k nejinvenčnějším kytaristům a zpěvákům se širokým stylovým záběrem. Od počátku osmdesátých let až do roku 2013 byl frontmanem legendárních King Crimson, kde hrál a zpíval na tak zásadních albech, jako byly Discipline, Beat, Thrak nebo Power To Believe. Významná byla jeho spolupráce s Davidem Bowiem, který jej v roce 1977 pozval na světové turné k legendárním deskám Low & Heroes.

Foto: Archiv pořadatele
O rok později se Belew objevil na jeho živém dvojalbu Stage a na posledním albu berlínské trilogie Lodger. V roce 1990 Bowieho doprovázel na světovém turné Sound+Vision. Belewův talent objevil Frank Zappa, který jej na konci sedmdesátých let pozval k natáčení svého vynikajícího alba Sheik Yerbouti. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let působil v Talking Heads, kde hrál na klíčovém albu Remain In Light. V minulosti spolupracoval mimo jiné s Nine Inch Nails, Porcupine Tree, Laurie Anderson, Paulem Simonem, Bélou Fleckem a Herbie Hancockem. Odborná kritika také oceňuje jeho sólovou tvorbu, od roku 1982 vydal doposud 15 studiových alb. Sólovou kariéru zahájil albem Lone Rhino, po němž přišlo Twang Bar King, ovlivněné rhythm´n´blues. Vydával však i experimentální alba, stejně jako akustické písničkářské desky.

Adrian Belew vystoupí 22. 4. 2017 v S-klubu v Olomouci se svým Power Triem (Julie Slick na baskytaru a Tobias Ralph na bicí), kde mimo své skladby zahraje tvorbu King Crimson, Davida Bowieho či Franka Zappy. Vstupenky koupíte v předprodeji za 599 Kč, v Bounty Rock Cafe za tutéž cenu, na místě pak za 650 Kč.

red

Sdílet
Reklama
PNEU PLUS s.r.o.

Osobní a nákladní pneuservis, prodej pneu a disků, geometrie, výměna olejů, servis klimatizací, seřízení světel, zajištění STK, výměna a kontrola brzd a brzdové kapaliny.

ESSENTIAL II + OM 5E

Nová verze oblíbeného gramofonu rakouského výrobce Pro-Ject disponuje těžším, vůči chvění odolným MDF talířem...

Cena: 7 249 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace