Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Autosalon na výjezdu na Přerov zaplavila voda z polí

21.2.2017 18:07 aktualizováno 22.2.2017 8:53

Voda z polí, která po vydatném dešti nestihla odtékat, zaplavila autosalon. Situace na místě nebyla ideální už v dopoledních hodinách, večer se vše ještě zhoršilo a na místo byli povoláni hasiči. Ti tu zasahovali až do tří hodin v noci.

Foto: HZS Olomouckého kraje
"Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů aktuálně řeší nastalou situaci po zatopení autosalonu v Olomouci, místní část Holice u komunikace dále směr na Přerov. Voda z polí po vydaných srážkách nestačila během dne odtékat a již v dopoledních hodinách hasiči situaci na místě monitorovali. V tuto chvíli se situace zhoršila a voda zaplavila celý prostor autosalonu i okolí. Hasiči provádí pročištění odtokových kanálu i části potoka a také nasadili několik vysokokapacitních plovoucích čerpadel. Některé ze zasahujících jednotek provádí přípravu pytlů s pískem, pro následnou výstavbu hrazení a odklonění stále přitékající vody z polí," sdělil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
Hasiči připravovali pytle s pískem kvůli výstavbě hrazení a odklonění vody přitékající z polí. Zda došlo ke škodě či jaká je její případná výše, zatím není známo.
K pomoci byly kolem 22:00 povolány další jednotky, celkem na místě zasahovalo devět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Situace se komplikovala při odtoku vody a malou prostupností přes přechodové mostky a další překážky. "Hasiči nasadili další plovoucí čerpadla a odlehčovali tak průtoku přes tato kritická místa. V některých místech pro zamezení zatopení okolních komerčních objektů byly vystavěny menší hráze. Okolní místa s hrozícím nebezpečím jsou stále monitorována. I v tuto chvíli je prováděno odčerpávání velké vodní laguny u autosalonu a jeho okolí, dále po délce toku místního potoka je prováděno podpůrné přečerpávání. V prostorách letiště bylo zřízeno místo pro naplňování pytlů z pískem," konstatoval pozdě večer Zdeněk Hošák.
Hasiči u autosalonu zasahovali až do 3. hodiny ranní. "Poté se situace na místě stabilizovala, nahrálo tomu zřejmě i počasí, teploty se dostaly těsně k bodu mrazu. Voda stále sice ještě přitékala, nicméně také plynule odtékala. Jednotky hasičů se ve středu ráno už na místo události nevracely, nicméně situaci stále monitorujeme a v případě jejího zhoršení se budeme na místo vracet," sdělila ve středu ráno mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

zd

Sdílet
Reklama
Prodejní centrum TESCOMA

AKČNÍ NABÍDKA

TÝDEN S TESCOMOU: Pořiďte vše se slevou 20 %
Jen v Týdnu s TESCOMOU si vybavíte kuchyň s 20% slevou! Mimořádnou akci jsme prodloužili na celých 11 dní! Od pátku 21. dubna až do pondělí 1. května nakoupíte cokoliv z našeho sortimentu o 20 % levněji.

Rozdáváme slevu 20 % na vše, úplně všem a celých 11 dní! Stačí nakoupit nad 500 Kč a sleva je vaše. Získejte vychytávky české jedničky v oblasti kuchyňských potřeb o pětinu levněji. Pokud si nebudete jisti výběrem, jsme vám k dispozici na bezplatné zákaznické lince 7 dní v týdnu.

Sleva se netýká již zlevněných produktů, položek v akci a dárkových poukazů a nelze ji kombinovat s ostatními slevovými akcemi.

Naše prodejny v Olomouci najdete v Galerii Moritz, Galerii Šantovka a na Dolním nám.

Dále můžete navštívit naše prodejny v Přerově (Galerie Přerov) a v Prostějově (Zlatá brána).

boxerky Calvin Klein

Pohodlné pánské boxerky Calvin Klein. Boxerky mají v pase našitou gumku s vetkaným názvem značky po celém obvodu.Zadní díl je bez použití švu.Na levé nohavičce je umístěný potisk.

Cena: 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Krimi

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace