Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.1 °C

Basketbal Olomouc dostal nasypáno v Pardubicích

5.10.2015

Basketbal Olomouc byl po dvou kolech v čele se dvěma výhrami. Ve 3. kole 1. ligy však narazil na palubovce Synthesie Pardubice, které zatím také neprohrály. Hanákům nevycházelo nic a prohráli v Pardubicích vysoko 54:91.

Luboš Moravec v utkání s Ostravou. V Pardubicích musel kapitán Hanáků zkousnout krutou porážku. Luboš Moravec v utkání s Ostravou. V Pardubicích musel kapitán Hanáků zkousnout krutou porážku. Foto: Ondřej Hlaváček

Basketbal Olomouc prohrál 91:54. V první polovině trápilo hosty zejména obrovské množství ztrát. Je s podivem, že poločasový rozdíl byl "jen" třináct bodů. Začátkem třetí čtvrtiny se zdálo, že se Hanáci ještě porvou o vítězství, kdy zkraje snížili rozdíl z třinácti na osm bodů. Pardubice ale pokračovaly v rychlých protiútocích a svůj náskok navyšovaly. Své sehrály také tříbodové střelecké pokusy. Pardubice proměnily celkem jedenáct trojek, zatímco soupeř jen tři.
"V prvním poločase jsme měli obrovské množství ztrát. Do začátku druhého poločasu jsme vstoupili dobře, ale pak nám dal soupeř opět pár košů z rychlých protiútoků, které se mu celé utkání dařily. Fakticky bylo po zápase. Pardubice měly v základu několik hráčů, kteří pravidelně nastupují v nejvyšší soutěži a hráli velmi dobře. Mohli jsme určitě prohrát o méně, ale výsledek pak pro nás již nebyl tím nejdůležitějším. Raději jsme do pole pustili všechny hráče a zkoušeli možné herní projevy,“ reagoval na prohru kouč Olomouce Vladimir Paunovič.
V dalším kole hostí Basketbal Olomouc v pátek na domácí palubovce od 19 hodin v Čajkaréně s BK Opava B.

Marek Sehnal, host z Prostějova v dresu Olomouce. Marek Sehnal, host z Prostějova v dresu Olomouce. Foto: Ondřej Hlaváček.

Synthesia Pardubice - Basketbal Olomouc 91:54 (43:30)
Rozhodčí: Heinrich, Záruba.