Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.4 °C

Basketbal Olomouc odstartoval nadstavbovou část výhrou nad Vyšehradem

25.1.2015

První kolo nadstavbové skupiny A2 začali basketbalisté Olomouc na výbornou. Soupeřem jim byl celek Sokola Vyšehrad a svěřenci Michala Pekárka dokázali pražský tým porazit 88:67. Ve skupině A2 jsou nyní olomoučtí košíkáři na druhém místě.

První čtvrtina byla vyrovnaná, na ukazateli skóre svítil výsledek 16:16. Ve druhé části první půle dokonce Vyšehrad, za který hrál i ex-olomoucký rozehrávač Jan Dolejší, šel do vedení po trojce Hájka to bylo 20:26. Do poločasu ale Hanáci zabrali a vedli 37:31. Pod košem vládli Sedlák se Scripcaru, v útoku měl dobrou ruku rozehrávač Petr Andres.
Ve 26. minutě po koši Moldavana Scripcaru už vedl Basketbal Olomouc 54:40. Náskok si domácí mančaft držel až do konce a nakonec zvítězil jasně 86:67. Bodovým lídrem byl pivot Scripcaru s 29 body, sekundoval mu Andres s 21. Scripcaru se Sedlákem měli každý osm úspěšných doskoků.
"Celé utkání jsme hráli kolektivně v obraně, půjčili jsme si míč a zlepšili jsme některé věci. Neměli jsme ani příliš mnoho ztrát, za což jsem velmi rád. Zápas se povedl Scripcaru, který dával koše v důležitých momentech, a hlavně proto jsme zápas zvládli s velkým náskokem a nepřipustili jsme žádné drama," hodnotil zápas kouč Olomouce Michal Pekárek.
V dalším utkání se Basketbal Olomouc opět představí na domácí palubovce v Čajkaréně. Netradičně v neděli 1. února od 18.45 hostí celek BC Vysočina.

BASKETBAL OLOMOUC – Sokol Vyšehrad 88:67 (37:31)
Sestavy a body: Scripcaru 29, Andres 21, Sedlák 10, Sehnal 9, Moravec 8, Kozák 4, Choleva 3, Pěnička 2, Schuster 0 – Dolejší 23, Štěrba 12, Hájek 11, Fait a Dvořák 8, Jelínek 3, Svoboda 2. 2b.: 34/75 – 20/51. 3b.: 7/24 – 7/24. TH: 11/13 – 20/34. Doskoky: 37:27. Fauly: 27:18. Rozhodčí: Kovář a Stáňa. Diváků: 250.