Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav, venku je 13.5 °C

Basketbal Olomouc přehrál nováčka z Havířova a těší se na pohár s Prostějovem

21.11.2015

Basketbal Olomouc se v 10. kole 1. ligy utkal v domácí Čajkaréně s nováčkem z Havířova. Zápas nebyl pro domácího favorita vůbec jednoduchý. V poločase vedli Hanáci o bod 33:32, vedení navýšili ve třetí čtvrtině a v té závěrečné nakonec dohráli zápas s náskokem čtyř bodů 59:55. V úterý se fanoušci basketbalu mohou těšit na soupeře s Kooperativa NBL. Do Olomouce dorazí v rámci 4. kola Českého poháru Ariete Prostějov.

Basketbal Olomouc porazil v 10. kole 1. ligy Havířov 59:55. Basketbal Olomouc porazil v 10. kole 1. ligy Havířov 59:55. Foto: Archív Nejlepší Adresa

Hanáci chtěli proti Havířovu odčinit porážku z Jihlavy, kde podlehli BC Vysočině 71:73. V utkání s nováčkem 1. ligy jim chyběl rozehrávač Petr Andres, který hrál duel Kooperativa NBL za Tury Svitavy proti Opavě.
Olomouc sice dala první koš duelu po akci Luboše Moravce, ale úvod domácím nevyšel, v polovině první čtvrtky prohrávali 3:10. Pak ale zabrali a po trojce Dedka, koši Sedláka a trestných hodech Pekárka bylo srovnáno. Oba týmy byly v zápase na štíru se střelbou, což se projevovalo úž v úvodní části. Olomouc šla do vedení 15:13, hosté srovnali dvě vteřiny před klaksonem Lyčkou.
Ve druhé části první půle domácí tým stále vedl, ale větší náskok si nezískal, hosté v závěru šestkami Koloničného snížili na poločasových 33:32 pro Olomouc.
Rozhodující náskok si Basketbal Olomouc udělal na začátku druhého poločasu. Dvakrát se trefil Sedlák, trojku přidal Dedek a rázem z toho bylo vedení o osm bodů. Hosté se sice dostali minutu a půl před koncem třetího dějství na dva body, ale Olomouc znovu odskočila na 49:43, což ale pro závěrečnou čtvrtinu nebyl zdaleka rozhodující náskok.
Vedení si ale svěřenci Vlada Paunoviče v poslední čtvrtině udrželi, Havířov sice trojkou Lyčky devět vteřin před koncem snížil na rozdíl čtyř bodů, ale více Olomouc nepřipustila.
Velký basketbalový svátek se odehraje v úterý. Svěřenci kouče Vlada Paunoviče postoupili do 4. kola českého poháru a v úterý 24. listopadu budou mít diváci šanci vidět pikantní souboj. Přijede celek Ariete Prostějov, tedy bronzový medailista loňského ročníku nejvyšší soutěže Kooperativa NBL.

Basketbal Olomouc - TJ Start Havířov 59:55 (33:32)

Sestava a body Basketbal Olomouc: Sedlák 16, Dedek 16, Sehnal 8, Scripcaru 7, Moravec a Pekárek 4, Šupák a Schuster 2, Choleva, Jurka, Kozák, Pavlovič, J. Kašpar. Trenér: V. Paunovič. Střelba: TH: 19/13. 2B: 43/17. 3B: 23/4. Rozhodčí: Komprs, Čarnecký. Fauly: 25 - 22. Diváků: 250.

GEISLER - úklidové práce

Katalog firem » Služby » Úklid - práce, technika

Firma GEISLER působí na českém trhu již od roku 1997. Dnes poskytuje služby v rámci celé ČR prostřednictvím svých prověřených pracovníků. Během našeho působení na českém trhu se nám...