Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 0.1 °C

Basketbal Olomouc přidal další porážku. Doma nestačil na JBC Brno

23.11.2014

Prvoligoví basketbalisté nezlomili šňůru porážek ani v 9. kole. Počtvrté v řadě prohráli, když nestačili na JBC MM CITÉ Brno. Olomouc prohrála s Brnem 70:84. V tabulce jsou Hanáci aktuálně na 5. místě.

Basketbal Olomouc nastoupil s novou posilou, na střídavé starty dorazil z NBL z Prostějova Jakub Sehnal. Úvodní čtvrtina byla vyrovnaná v její polovině proměnil Jakub Sedlák dvě šestky a Olomouc vedla 10:7, pak ale Hanáci nedali koš tři minuty a Brno odskočilo na 10:21. Domácí ale zase zabrali a právě posila Sehnal snižovala dvanáct sekund před klaksonem na 19:22. Za Brno se dvakrát v závěru netrefil Nehoda.
Druhou část začali domácí dobře, v její polovině vedli po trestných hodech Cholevy 28:24. Poslední čtyři minuty však svěřenci Michala Pekárka nezvládli, přidali už jen čtyři body, a protože se JBC rozstřílelo, skončil poločas nepříznivě 32:43.
Ve třetí čtvrtině si Brno drželo jedenáctibodový náskok, Hanákům se nedařilo dostat se k hostům blíže. V poslední čtvrtce to chvíli vypadalo nadějněji po proměněných trestných hodech Scripcaru, stav byl 58:66, ale odpověděli trojkou Nezhyby a dvěma body Jokla. V závěru Brno náskok ještě navýšilo na konečných 70:84.
V dalším kole jede tým Olomouce na palubovku třetího Zlína.