Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 3.9 °C

Basketbal Olomouc se s Hradcem Králové držel do poločasu

13.12.2014

Basketbal Olomouc má v 1. lize nelichotivou sérii. Prohrál šestkrát v řadě. Naposledy v pátek proti vedoucímu celku tabulky Sokol Hradec Králové 2 v 11. kole. Hanáci se v utkání dlouho drželi, v poločase byl stav 40:40. Ve druhé části ale zkušenější hosté odskočili a vyhráli 82:73. Basketbal Olomouc je ve východní části 1. ligy pátý, má stejně bodů jako čtvrtá Opava B. Pořád má tedy šanci bojovat o první čtyřku.

V první čtvrtině byl stav vyrovnaný, domácí celek drželi vysocí hráči. Jakub Sedlák trefil dvě trojky, Moldavan Scripcaru pak přidal důležité doskoky a také zaznamenal úspěšné trefy za dva body. První pauza tak začala se stavem 20:20.
I druhá čtvrtka byla hodně vyrovnaná, ani jeden tým neodskočil na více než tři body. V závěru srovnával na 40:40 Martin Schuster. S klaksonem to ještě zkoušel Petr Andres za tři body, ale netrefil.
Zápas se začal lámat v polovině třetí čtvrtiny. Hradec Králové vedl 49:44, Rubeš sice snížil, ale pak netrefil trojku a hosté dvěma košy Sirka zvýšili na 53:46. Stejný hráč pak zvedl náskok Sokola na devět bodů, Hanáci už dali jen čtyři body po koších pivotů, Hradec vedl před poslední částí o dvanáct bodů.
V poslední čtvrtině svěřenci Michala Pekárka bojovali a snažili se náskok hostí stáhnout. Ve 35. minutě snižovali Šín a Kozák na rozdíl pěti bodů, ale pak se rozstřílel Peterka, a rázem to bylo zase o dvanáct. Čtrnáct vteřin před koncem ještě trefil trojku Sedlák, ale na vyrovnání už bylo málo času. Olomouc prohrála s Hradcem Králové 73:82.
V dalším kole hrají olomoučtí basketbalisté v Brně, když nastoupí ve 12. kole na palubovce Šlapanic. Bude to poslední zápas tohoto roku.