Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 5.8 °C

Béčko Sigmy začátek ve FNL v Třinci nezvládlo

1.8.2015

Minulý týden svěřenci Augustina Chromého v Rakousku vyklepli Lazio Řím, ale zkušený trenér upozorňoval, že mistrovská soutěž je něco jiného než přípravné utkání. O tom, jakou měl Augustin Chromý pravdu se jeho svěřenci přesvědčili v Třinci na stadionu Rudolfa Labaje. Tam sice vedli brankou Rolince, ale pak pětkrát inkasovali a prohráli 1:5.

Sigma Olomouc B porazila v přípravě áčko Lazia Řím. Ve FNL ale prohrálo v úvodním kole v Třinci 1:5. Sigma Olomouc B porazila v přípravě áčko Lazia Řím. Ve FNL ale prohrálo v úvodním kole v Třinci 1:5. Foto: Radek Heloňa

Svěřenci Gusty Chromého začali ve Slezsku aktivně. Už ve 4. minutě byl po rohu Falty a přiťuknutí Habusty ve velké šanci Ondřej Ševčík, ale nedokázal míč dostat za Palečka. O tři minuty už se to povedlo Jakubu Rolicnovi. Po přihrávce od Petra Ševčíka se obtočil kolem bránícího Hlocha a otevřel skóre.
Béčko však nevedlo dlouho. O minutu později obrana Sigmy na čele se zkušeným Blahou zazmatkovala, míč se odrazil k Malcharkovi a ten jej pohodlně uklidil do branky. Po půlhodině hry byl dvakrát v hlavní a bohužel nešťastné roli pravý bek Jemelka. Nejprve mu po Kalvachově centru chytil nebezpečnou hlavičku Paleček a pak neustrážil na svém kraji Mozola, který našel hlavu skórující Dediče.
O chvíli později mohla Sigma srovnat. Falta našel centrem z přímáku hlavu kapitána Štěrby, ale Paleček měl svůj den. V závěru poločasu pak Hanáci chybovali v rozehrávce, Dedič běžel sám na Blahu, ten jej vychytal, ale na dorážku Mozola už neměl. Poločas tak vyhrál Třinec 3:1.

Do druhé půle navíc musel trenér Chromý střídat zraněného Štěrbu, kterého nahradil Hýbl. Kapitánskou pásku převzal Jiří Texl a právě on mohl sedm minut po pauze srovnat. To by však jeho technický obstřel musel zapadnout za tyč a ne těsně vedle ní. Mladíci Sigmy bojovali dál, Hladík větral obranu Hutníků, Hýbl z jeho nabídky zase jen o kousek netrefil. Hanákům se nedařilo snížit a v 75. minutě opět inkasovali. Po faulu Ondřeje Ševčíka přišel pokutový kop, a Malchárek zvýšil na 4:1. O deset minut později ještě zaokrouhlil vítězství Třince bývalý hráč Sigmy Václav Tomeček.

Fotbal Třinec - SK Sigma Olomouc B 5:1 (3:1)