Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Beerfest je zachráněný! Bude v červnu
na Korunní pevnůstce

28.2.2011 17:08

Už to vypadalo, že největší tuzemský pivní festival v Olomouci skončil. Jeho jubilejní desátý ročník byl ohrožen, neboť dosavadní útočiště na lazecké dostihové dráze město prodalo a na jaře se tu začne stavět. Pořadatelé populárního Beerfestu se však na poslední chvíli dohodli s provozovateli Korunní pevnůstky v Bezručových sadech. A věří, že by tam mohl svátek piva konečně zakotvit.

Olomoucký pivní festival má za sebou už několik stěhování. Z louky u Envelopy se musel odstěhovat, když tu začala vyrůstat přírodovědecká fakulta, na Lazcích, kde v roce 2007 zakotvil, se však také příliš neohřál. Město totiž koncem roku prodalo dostihové závodiště soukromé společnosti, která zde začne budovat parkurový areál. A dlouho to vypadalo, že další stěhování už pořadatelům nevyjde. Nebylo totiž kde tak velkou akci uspořádat. Radnice navrhovala letiště, to však hlavní pořadatel Pavel Spálený odmítal. "Není tam potřebná infrastruktura, navíc je časově velmi náročné festival připravit a tak dlouho bychom tam zůstat nemohli," řekl před časem. Zamítl i další navrhovanou variantu – lokalitu Šantovka, která je před zahájením stavby nové čtvrti velkou otevřenou plochou. "Nebudu dělat festival na staveništi," komentoval to Spálený počátkem minulého týdne. Tehdy znovu připustil, že festival se pravděpodobně letos konat nebude.

Beerfest nekončí, přesouvá se do Korunní pevnůstky
Foto: Jan Procházka

V pátek se však situace nečekaně obrátila. "Dohodli jsme se s provozovateli Korunní pevnůstky, že festival uděláme tady," oznámil dnes. Jubilejní desátý ročník se tak přece jen uskuteční. "Letošní ročník je zachráněný. Uvidíme, jak se povede, a podle toho se rozhodneme. Doufám ale, že to bude na více let. Navíc se paradoxně vracíme nedaleko od míst, kde jsme začínali," usmívá se Spálený.

Korunní pevnůstka už má s pořádáním festivalů zkušenosti. Loni se tu konal třeba majáles.
Foto: Jan Procházka

Festival letos proběhne později, než bývalo zvykem. Uskuteční se od 22. do 26. června. "O programu je zatím předčasné mluvit, až do pátku to vypadalo, že festival nebude. Nicméně rozjíždíme jednání," podotkl Spálený. Na facebookovém profilu však už potvrdil účast kapel Kryštof, Polemic a Fleret. "Přece jen je to desátý ročník, proto chystáme i nějaký speciální program," naznačil Pavel Spálený. I letos na diváky budou čekat dvě scény. Areál je sice menší, než byl ten lazecký, podle Spáleného však pojme osm až deset tisíc lidí. "A to nám stačí," uzavřel.

Jan Procházka

Sdílet
Reklama
FISHI SUSHI

FISHI SUSHI "Healthy point" FISHI SUSHI nabízí především japonskou specialitu sushi, dále poctivé polévky, saláty a pokrmy z mořských plodů. Všechny produkty nabízíme formou take away neboli "s s...

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace