Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Beerfest začíná odpočítávat hodiny. Vypukne už ve středu

28.5.2012 14:59

Už jen dva dny zbývají do začátku Beerfestu, olomouckého svátku piva. Brány se otevřou ve středu ve dvě hodiny odpoledne. Na žíznivé návštěvníky tu bude čekat více než čtyřicítka pivovarů. A většina z nich nabídne k ochutnání i speciály, připravené exkluzivně na Beerfest. Bohatý bude i hudební program. Ve čtyřech dnech se na pódiu vystřídá téměř třicet kapel a interpretů v čele s Richardem Müllerem.

Slavnostní naražení soudku proběhne ve středu v půl páté. Pak se pípy roztočí naplno.
Foto: Jan Procházka

Už po jedenácté vypukne ve středu olomoucký pivní festival, podruhé ho bude hostit Korunní pevnůstka. Milovníci piva si budou moci vychutnat více než čtyřicítku pivovarů, od těch nejmenších, jako je třeba minipivovar Kout ze Šumavy po světoznámé značky jako je Plzeňský prazdroj. "V tuto chvíli jsme na čísle 43, ale to se do začátku festivalu nejspíš ještě změní, protože stále probíhají jednání," prozradil dnes hlavní pořadatel Pavel Spálený. Nabídka pivovarů bude podle něj rozhodně rekordní. Navíc se pivovary budou chtít předvést a připraví na festival speciální várky. "Obrovský zájem je o vícestupňová piva, třináctky, čtrnáctky... Spousta pivovarů doveze lahůdky, které jinde neochutnáte," láká Spálený. Prostoru se stejně jako loni dostane i těm nejmenším pivovarům, které nemají vlastní stánky. Pro ty pořadatelé vyhradí velký stan. "Bude jich pravděpodobně dvanáct," doplnil Spálený.

Lahůdky by neměly nabízet jen stánky, ale také pódium. Na dvou scénách se vystřídá téměř třicet účinkujících napříč žánry. "Letos jsme se hodně zaměřili na zkvalitnění programu," poznamenal Spálený. V programu tak naleznete jména jako Richard Müller, Turbo, Vypsaná fiXa, Horkýže Slíže, Iné Kafe či Jaroslav Samson Lenk nebo bratři Nedvědi. Hity legendárních AC/DC přijede zahrát jeden z neuznávanějších světových revivalů, britská skupina Hells Bells. "Vystoupí hned dvakrát, v pátek zahrají starší věci a sobotu naopak novější," vysvětlil Pavel Spálený.
Program na scénách se podle něj bude střídat, nehrozí proto, že by návštěvník musel řešit tradiční festivalové dilema, které kapele dát přednost. Připraveny jsou i filmové projekce, které budou jednotlivé dny uzavírat. Promítat se budou například koncerty Bon Jovi či U2, připraven je i legendární Tarantinův snímek Pulp Fiction.

Obrázek

Pořadatelům se letos podařilo zajistit i novou příjezdovou cestu pro automobily. Ty budou jezdit přes sousední areál Flory. "Auta se proto nebudou plést mezi návštěvníky. Přístupová cesta ke vchodu bude pouze pro pěší," řekl Pavel Spálený. Návštěvníci budou mít k dispozici i bezdrátové připojení k internetu, pořadatelé také výrazně navýšili počet mobilních toalet. pro přespolní bude stejně jako loni fungovat kemp. Vstupenky je ještě nyní možno zakoupit v informačním centru radnice nebo online přes portál Ticketstream. V předprodeji stojí sto padesát korun na den, na místě budou o padesát korun dražší.

Jan Procházka

Sdílet
Reklama
Cestovní agentura Palma - Alena Francová

AKČNÍ NABÍDKA

SUPER LAST MINUTE TURECKO

8 dní odlet Praha 13.05. – 20.05.
ANTALYA

Golden Sun *** all inclusive 8 890 Kč
Azak ***+ polopenze 8 990 Kč
Grand Santana **** all inclusive 8 990 Kč
Moms Hotel *** all inclusive 9 490 Kč
Side Miami Beach *** all inclusive 9 590 Kč
Caretta Beach **** all inclusive 9 790 Kč
Cenger Beach Resort ***** all inclusive 9 890 Kč
The Colours Side **** all inclusive 9 890 Kč
Titan Garden **** all inclusive 9 890 Kč
Top Hotel **** all inclusive 9 890 Kč
Primasol Telatiye Resort ***** all inclusive 9 990 Kč
Stella Beach ***** all inclusive 9 990 Kč
Tac Premier Hotel & Spa **** all inclusive 9 990 Kč

1.dítě 2-13 let na přistýlce ve vybr. kap. v doprovodu 2 dosp.os. již od 6 990 Kč!

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace