Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

Bounty Rock Café Open Air se koná 17. června. Letos nabídne sto procent muziky navíc

24.2.2017 8:45

Už posedmé nastartuje letní festivalovou sezonu v České republice olomoucký Bounty Rock Cafe Open Air. Program v areálu Korunní pevnůstky se ale 17. června poprvé rozdělí na dvě pódia. Zahraje jedenáct kapel a interpretů, mezi nimi americká zpěvačka Dana Fuchs, česká bigbítová legenda Pražský výběr, slovenští Horkýže Slíže nebo hard rockový Škwor, němečtí Beyond The Black, Vojta Kotek se skupinou TH!S nebo olomoučtí Sunset Trail. Předprodej vstupenek začíná 24. února.

Pražský výběr
Foto: Archiv pořadatele
"Profilovali jsme se jako akce zaměřená na tvrdší muziku různých směrů a v této tradici chceme pokračovat. Letos ale rovnou na dvou pódiích. Festivalovou sezonu u nás otevřeme žánrovým mixem, ve kterém nechybí bigbít, hard rock, metal, punk nebo blues rock,“ řekl pořadatel festivalu Dušan Neumann. Právě bluesrockovou muziku se strhující dávkou energie přiveze Dana Fuchs. Jedna z nejtalentovanějších amerických zpěvaček, někdejší moderátorka MTV a úspěšná herečka, o které se mluví jako o nové Janis Joplin, zahraje v Olomouci podruhé. "Před třemi lety její koncert zahajoval Olomoucké kulturní prázdniny. Daně se tady ohromně líbilo a my se těšíme, že nám zase předvede živelné pojetí blues rocku," zavzpomínal pořadatel Dušan Neumann.
Na výživnou dávku skvělé muziky se musejí připravit i fanoušci českého bigbítu. V Olomouci zahraje mimo jiné i legendární Pražský výběr ve složení Kocáb, Pavlíček, Čok, Hrubeš a Kryšpín. "Už vystupují jen sporadicky. Náš koncert bude výjimečná příležitost vidět a slyšet velkou rockovou show kapely, která představuje vrchol novovlné muziky už pro několik generací fandů," dodal Neumann. Zbystřit by při pohledu na letošní festivalové menu měly taky mladší ročníky. Pořadatelům se podařilo dohodnout koncert německé kapely Beyond The Black v čele s respektovanou vokalistkou Jennifer Haben. Kapela vznikla v Mannheimu před třemi lety a už stihla vydat dvě alba. Přestože se původní sestava vloni rozpadla, pokračuje i v novém složení to, co je na Beyond The Black nejlepší – charismatická zpěvačka, skvělé orchestrální aranže a špičkový zvuk.
Dana Fuchs
Foto: Archiv pořadatele
V areálu Korunní pevnůstky to 17. června kromě výše jmenovaných muzikantů rozjedou staří známí Horkýže Slíže a Škwor, progresivní kapely Votchi a - 123 minut, formace kolem herce Vojty Kotka Th!s, progresivní metalisté Split Bearing, nebo známá olomoucká nu-metalcore kapela Sunset Trail, která má čerstvou zkušenost z evropského turné s věhlasnými Caliban. Program otevře ve 13:00 olomoucká Sarkonia.

Vstupenky na Bounty Rock Cafe Open Air lze zakoupit od 24. února v předprodeji v sítích Ticketportal a Ticketstream a v Bounty Rock Cafe v Olomouci za zvýhodněných 799 korun. Od 1. dubna se cena zvýší na 899 korun. Na místě pak vstupenka bude stát 999 korun.

zd

Sdílet
Reklama
MOTO MORAVA s.r.o.

Autorizovaný dealer zn. Opel. Servis, prodej náhradních dílů. Autopůjčovna, prodej a výkup použitých vozů.

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace