Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 3.6 °C

Braňo Konrád o závěru s Piráty: "Asi bychom se zbláznili, kdyby vyrovnali"

20.2.2017

HC Olomouc vyhrál ve 48. kole nad Piráty z Chomutova fotbalově 1:0. Hosté jsou přitom jedním z nejofenzivnějších mančaftů soutěže a sahají po první šestce. Mora ale bojuje o první desítku a proti Pirátům měla v brance opět svoji oporu Branislava Konráda. Ten v Třinci a Liberci kvůli zranění, které si přivezl ze slovenské reprezentace, v olomoucké brance pauzíroval a Olomouc dvakrát padla. Proti Pirátům Braňo pomohl k zisku tří bodu velkou měrou, když kryl všech 26 střel soupeře a vychytal čisté konto.

Efektní i efektivní zákrok Branislava Konráda v závěru druhé třetiny při obrovské šanci chomutovského Koblasy. Efektní i efektivní zákrok Branislava Konráda v závěru druhé třetiny při obrovské šanci chomutovského Koblasy. Foto: ČTK/Luděk Peřina.

Braňo, jak těžké bylo porazit Piráty?
Jsou to pro nás velmi důležité body v boji o play-off a vyhnutí se baráži. Takže za každé body jsme velmi rádi, o to více si cením nuly, když jsme vsítili jen jednu branku. Byl to bojovný zápas, my jsme věděli, o co hrajeme, a chtěli jsme vyhrát za každou cenu. Ale mohlo to být jednodušší, kdybychom proměnili šance. Pro mě to bylo náročné v tom, že tam byly vždy návaly ofenzivy Chomutova a pak třeba deset minut nic.

Co říci o zákroku proti střele Koblasy v závěru druhé třetiny?
Byla to zvláštní situace, ani nevím, jestli by to šlo do branky, ale naštěstí mi to skočilo do lapačky, takže to dopadlo dobře.

Trenér hostí Růžička v závěru posílal na led první dvě pětky, Vondrka téměř neslezl z ledu. Jak moc náročné bylo v závěru výsledek udržet?
Kdo je na ledě, ani nestíhám sledovat, to je mi celkem jedno. V poslední třetině jsme hlavně mohli třikrát rozhodnout a mohli dohrát v klidu. To se bohužel nepovedlo a soupeř mohl v závěru vyrovnat, což bychom se asi zbláznili, ale naštěstí to netrefil do prázdné branky.

Padla jen jedna branka, i Laco se činil. Byl to zápas gólmanů?
Asi to tak můžeme říci, když padla jen jedna branka.

Byla pro vás ta nula důležitější i v tom, že Piráti jsou velmi ofenzivní mančaft, mají hráče na čele bodování?
Ano, díval jsem se na výsledky, že dávají hodně gólů. Určitě mě to těší. Měl jsem tam i velké štěstí, dvakrát netrefili prázdnou branku, ale když to má přijít, tak to přijde a dnes se to povedlo.

Vladimír Růžička mladší také několikrát vyzkoušel pozornost Branislava Konráda v olomoucké brance. I reprezentanta ČR slovenský reprezentant několikrát vychytal. Vladimír Růžička mladší také několikrát vyzkoušel pozornost Branislava Konráda v olomoucké brance. I reprezentanta ČR slovenský reprezentant několikrát vychytal. Foto: ČTK/Luděk Peřina.

Co způsobilo vaši pauzu po reprezentační přestávce, kdy jste chytal ve slovenské reprezentaci?
Měl jsem nějaké problémy se šlachou na noze, ale už je to naštěstí celkem v pořádku.

Pomohla vám pauza třeba i trochu psychicky, že jste si "orazil"?
Myslím si, že ano. Hlava si oddychla od zápasů. Chytal jsem v nároďáku na Slovensku, ale deset dní tam byla pauza, takže jsem si mohl trochu oddechnout. Fyzicky to nebylo moc dobré proti Chomutovu, psychicky ano, tak jsem to vykompenzoval.

A zdravotně jste tedy už úplně v pořádku?
Doufám, že ano.

Nyní jedete na Spartu k dohrávce. Na desítku ztrácíte nyní čtyři body. Bude klíčové tam zápas zvládnout?
Ano (smích), jedeme tam udělat maximum, uvidíme, jak to dopadne. Vyhráli jsme tam nedávno, určitě si na nás dají pozor. Každý bod by byl zlatý.