Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 5.4 °C

Další dva zářezy Chorého a Sigma veze tři body ze Žižkova

19.4.2017 aktualizováno 20.4.2017 07:09

Fotbalová národní liga měla ve středu na pořadu 23. kolo, ve kterém vedoucí Sigma Olomouc nastoupila na hřišti Viktorie Žižkov. Ta chytila pod koučem Vavruškou na jaře slušnou fazónu, a tak nečekal na Hanáky vůbec jednoduchý úkol, pod žižkovskou televizní věží bodovat. Začátek nebyl dobrý, Viktorka vedla, ale Tomáš Zahradníček srovnal a pak začal úřadovat střelec posledních duelů Tomáš Chorý. Dvěma góly dostal Sigmu do vedení, které domácí v závěru už jen snížili. Sigma vyhrála v Praze 3:2.

Rohový kop Sigmy Olomouc na Viktorce. Jakub Plšek, Uroš Radakovič a Jan Štěrba se chystají k akci. Rohový kop Sigmy Olomouc na Viktorce. Jakub Plšek, Uroš Radakovič a Jan Štěrba se chystají k akci. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma, disponující třináctibodovým náskokem na první nepostupové místo, přijela do Prahy v roli mírného favorita, ovšem už ve dvanácté minutě její brankář Buchta musel poprvé lovit míč ze své sítě. To když Podrazký zakroutil svůj centr z přímého kopu na zcela osamoceného Michala Pavlatu, jenž z voleje pokořil Miloše Buchtu.
Hosté poté převzali herní iniciativu a v 18. minutě byli díky výbornému presinku Chorého blízko vyrovnání, ovšem brankáře Hrubeše, který příliš dlouho váhal s odkopem do pole a jen trefil olomouckého útočníka, zachránil šťastný odraz míče mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.
Hanáci se tak dočkali vstřelené branky až po půlhodině hry. Chorý po průniku útočnou polovinou realizoval povedenou kolmici na Tomáše Zahradníčka a ten podél brankáře Hrubeše vyrovnal stav zápasu.
Viktoria poté přišla o zraněného zadáka Haška, kterého nahradil Trýzna, a Olomouc po pár sekundách udeřila podruhé. Tomáš Chorý tentokrát zakončoval sám, když si za záda žižkovských stoperů naběhl na nabídku Šimona Falty a brankář Hrubeš byl podruhé zcela bezmocný. V poločase vedli hosté 2:1.

Tradiční obrázek posledních zápasů. Skórující Tomáš Čoro Chorý. Na Žižkově vsítil už svoji jedenáctou a dvanáctou trefu v sezóně. Tradiční obrázek posledních zápasů. Skórující Tomáš "Čoro" Chorý. Na Žižkově vsítil už svoji jedenáctou a dvanáctou trefu v sezóně. Foto: www.sigmafotbal.cz

Do druhého poločasu vstoupili lépe Hanáci. V 58. minutě po přihrávce brankáře Hrubeše totiž Opluštil trestuhodně přišel o míč ve vlastním pokutovém území a Jakub Petr připravil snadné zakončení pro Tomáše Chorého.
Chorý měl na noze také hattrick, po uvolnění Falty ale nechal vyniknout domácího brankáře Hrubeše, na opačné straně pak Buchtu po rohovém kopu nepřekonal Tomáš Dočekal.
Viktoria ještě dokázala zdramatizovat závěr zápasu, když se po individuálním průniku prosadil Volek a byť si v koncovce zápasu oba týmy vypracovaly několik střeleckých příležitostí, skóre už se neměnilo. Olomouc zvítězila na Žižkově 3:2 a upevnila si pozici lídra Fortuna národní ligy.
"Čekali jsme těžké utkání a myslím, že to skutečnost potvrdila. Poslední pokyn před zápasem, který směřoval směrem ke kabině, byl, abychom nedostali první branku, protože Žižkov pak je schopen ještě navýšit energii a nasazení. Bohužel jsme tam jednoduše při standardce propadli a domácím darovali gól. Pak jsme hru trošku převrátili na naši stranu, díky bohu jsme do poločasu otočili vývoj. Podařily se nám dvě akce, velmi dobře zvládnuté náběhově. Po brance na tři jedna už jsem byl vnitřně přesvědčený, že to utkání zvládneme bez nějakých větších nervů. Ale bohužel se zase nepodařilo. Myslím, že bychom měli závěr dohrát s větší zkušeností, větší kvalitou a větším klidem,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek po utkání na tiskové konferenci.
Sigma má v čele tabulky dál náskok třinácti bodů na první nepostupové třetí místo, které si výhrou 4:2 v Prostějově pojistila Opava. Druhá Ostrava ztrácí na Olomouc devět bodů a má k dobru čtvrteční dohrávku na půdě čtvrtých Českých Budějovic.

FK Viktoria Žižkov2:3SK Sigma Olomouc