David Bystroň hrál na Andrově stadionu poprvé v základní sestavě

Rozhovory

26.4.2015

Autor: Radek Heloňa

Sigma Olomouc přehrála ve 24. kole FNL MAS Táborsko 4:0 a na čele druhé nejvyšší soutěže má šest kol před koncem sedmibodový náskok na postup. Ještě není nic hotovo, přesto Hanáci jdou podle plánu a blíží se návratu do nejvyšší soutěže. Na postup stopera zaskočil za distancovaného kapitána Jana Rajnocha další zkušený stoper David Bystroň. Po zápase si z něj přítomný nehrající kapitán dělal legraci, aby nezapomněl poděkovat jemu za červenou kartu ve Vlašimi, díky které mohl nastoupit.

Davide, vy jste hrál poprvé v základu na domácím pažitu. Jaké to bylo?
Výborné, díky fanouškům. Zápas jsme zvládli, i když to bylo těžké. Bylo to o nás, abychom dokázali vsítit branky, což se nám nakonec povedlo. Výkon nebyl špatný po těch třech nemastných zápasech venku. Výkon nebyl určitě ideální, pořád je co zlepšovat.

Co ještě musíte zlepšit?
Určitě nám jednou pasáže hry za stavu 1:0. Jako bychom se báli o výsledek a přestaneme hrát. Jakmile branky dáme, je to zase jiné a hrajeme dobrý fotbal. Stává se nám to často, asi má pan trenér nad čím dumat. V kabině se samozřejmě povzbuzujeme, chceme na to vletět, ale pak těch prvních patnáct minut druhého poločasu zase vypadalo hrozně a soupeř mohl srovnat.

Asi to nebude tak, že byste si řekli, že už máte zápas hotový...
To určitě ne, je to spíš strach o výsledek. Nehrajeme stejně, nenutíme soupeře k chybám jako v první půli a od té zhruba šedesáté minuty.

V 50. minutě vám byl pískán faul a už jste měl žlutou kartu. Nebál jste se v ten moment červené karty?
Ne, protože to nebyl faul. Hráč skákal už dávno před soubojem. Je to o rozhodčím, už bych se k tomu nějak nevracel.

Bude výhra 4:0 povzbuzením po těch třech venkovních duelech?
Je to jeden zápas, máme tři body, nyní jedeme do Kolína a musíme získat další tři, abychom se dostali zpátky.

Jste tedy rád, že vám kapitán Jan Rajnoch udělal místo v sestavě?
Ano, (smích), děkuju Rajnymu, že mi udělal službu (smích).