Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Dnešek: Putování tučňáků i Mezinárodní den Romů

11.4.2017 0:09

Úterý je tady! Na co se v Olomouci můžete těšit? Přinášíme vám pravidelný přehled akcí, které se na dnešní odpoledne chystají. Málo toho rozhodně nebude, přesvědčte se sami...

Foto: Archiv pořadatele

Kam dnes můžete zajít...

13:00MEZINÁRODNÍ DEN ROMŮ / Letní kino Olomouc
17:00Pavel Kohout / Mozarteum
17:30Putování tučňáků: Volání oceánu / Kino Metropol
18:00Jaroslav Rudiš a Martin Becker: O vlacích, kufrech a hospodách / Divadlo na cucky
19:00V K3 je Drákula / Konvikt
20:30The Battery - Jarní bizár / Blues Bar Garch
Mezinárodní den Romů se dnes bude slavit v olomouckém Letním kině. Akce startuje v jednu hodinu odpoledne a potrvá do šesti do večera. Návštěvníci se mohou těšit na hudební program v podobě místních performerů - Babylon Uničov, MIX Olomouc, Odry J. Somsi, Gipsy Bacht i Gipsy Prostějov, a chybět nebude ani taneční vystoupení SRNM Ternore, Khale jakha Charita Olomouc a Karika MMOL. 

Setkání se známým prozaikem, dramatikem, scenáristou, signatářem Charty 77 - Pavlem Kohoutem si užijete v Mozarteu. Beseda začíná v pět hodin večer. 

Pokračování oscarového snímku Putování tučňáků natočil režisér Luc Jacquet v rozlišení 4K, s využitím nejmodernějších technologií včetně ponorek a dronů. Nádherný snímek dnes budete mít možnost zhlédnout v kině Metropol od půl šesté. 

Autoři Jaroslav Rudiš a Martin Becker se znají více než deset let. Během čtení v Divadle na cucky budou mluvit o nejdůležitějších zastávkách svého česko-německého přátelství a vyprávět o zážitcích z cest v různých jídelních vozech evropských dálkových vlaků. Přečtou také své nové, doposud nezveřejněné historky. Martin Becker kromě toho představí úryvky ze své knihy Gebrauchsansweisung für Prag und Tschechien a podá zprávu o ztraceném kufru mezi Slovenskem a Německem, zatímco se s Jaroslavem Rudišem vydáme do sauny a samozřejmě také do hospody. Na závěr se můžeme těšit na exkluzivní česko-německé překvapení.

Máte-li chuť na divadlo, zavítejte do Konviktu. Na osmou hodinu je tady připraveno představení studentského spolku No vidiš! V K3 je Drákula.  

Tříměsíční filmová sekce Blues Baru Garch, Jarní Bizár, dnes přinese snímek The Battery. Slušně hodnocená komedie, horror i drama v jednom začíná o půl deváté.

Barbora Mrkvová

Sdílet
Reklama
HANÁK Olomouc

AKČNÍ NABÍDKA

Ke každé nové kuchyňské lince HANÁK vám jako dárek nabízíme sadu nádobí TESCOMA v hodnotě 5 000 Kč dle vlastního výběru ZDARMA.


Platí pouze ve studiu HANÁK Olomouc.

PÁNSKÝ SVETR - ŠEDÁ

Tento lehký svetr je ideální v situacích kdy sáčko je příliš formální a mikina naopak až moc uvolněná. Najdete na http://www.hoody.cz/panske-svetry

Cena: 569 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zajímavosti a tipy

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace