Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 2.3 °C

Euro Floorball Tour v Olomouci plnila halu. Naše hráčky skončily na chvostu

30.4.2017

Olomouc hostila od pátku do neděle turnaj žen Euro Floorball Tour 2017. Ve Sportovní hale UP se odehrálo šest utkání. Vítězem turnaje se stalo Švédsko před Švýcarskem a Finskem. Naše skončily po třech porážkách na čtvrtém místě. Sportovní výsledek nevyšel, organizačně a divácky turnaj dopadl pro organizátory z Olomouce velmi dobře. Hala byla každý den plná a turnaj se stal historicky druhým nejnavštěvovanějším Euro Floorball Tour.

Denisa Ratajová proti Švédkám dvakrát skórovala. Ve dvojnásobné přesilovce a z trestného střílení. Bojovala, střílela, rvala se, a zaslouženě byla vyhlášena nejlepší hráčkou českého týmu v utkání. Denisa Ratajová proti Švédkám dvakrát skórovala. Ve dvojnásobné přesilovce a z trestného střílení. Bojovala, střílela, rvala se, a zaslouženě byla vyhlášena nejlepší hráčkou českého týmu v utkání. Foto: www.ceskyflorbal.cz

Turnaj odstartoval v pátek. České florbalistky prohrály při vstupu do domácího turnaje Euro Floorball Tour v Olomouci se Švýcarskem 3:6, přestože vedly 2:0 a 3:1. Domácí výběr se před 603 diváky ve Sportovní hale Univerzity Palackého dostal do vedení už po 52 vteřinách díky trefě Kapcové a v 19. minutě zvýšila v přesilové hře Ratajová. Po 91 vteřinách druhého dějství kapitulovala i Příleská, kterou překonala Spichigerová, ale ve 26. minutě vrátila Češkám dvoubrankový náskok Kubišová. Jenže Švýcarky zápas otočily a vyhrály 6:3.
České florbalistky po páteční porážce od Švýcarska prohrály ve druhém utkání na turnaji Euro Floorball Tour s Finskem 2:6. Tým trenéra Miroslava Janovského sice vedl po první třetině 2:1, ale soupeř třemi góly ve druhém dějství vývoj otočil a na konci duelu ještě zvýraznil rozdíl.
"Problém byl, že druhá třetina byla z naší strany opět vlažná a celkově špatná. Finky navíc umí dobře proměňovat přesilové hry," řekla útočnice Martina Řepková oficiálním stránkám Českého florbalu.

V sobotu české reprezentantky nestačily na výborné Finky. V sobotu české reprezentantky nestačily na výborné Finky. Foto: Martin FLOUSEK / www.ceskyflorbal.cz

V neděli turnaj vrcholil. Nejprve porazily dopoledne Švýcarky Finsko 8:4 a zajistily si nejhůře druhé místo, o které by přišly jedině v případě výhry domácího týmu nad Švédskem.
Poslední utkání turnaje odehrály české hráčky proti favoritovi ze Švédska. V úvodní třetině oba týmy spíše vyčkávaly na šanci, jednu dokázaly proměnit seveřanky. Domácí tým držela skvělým výkonem brankářka Jana Christianová.
Ve druhé třetině přidaly Švédky hned zkraje tři branky a bylo rozhodnuto. Nejlepší hráčka českého výběru Denisa Ratajová dvěma trefami (v přesilovce 5 na 3 a z trestného střílení), ale hostující družstvo zase odskočilo. V závěrečné třetině se pak naplno projevil výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy a Švédsko nakonec zvítězilo 9:3.
Na poslední nedělní duel si našlo cestu 753 diváků, což stanovilo v celkovém součtu druhé nejnavštěvovanější Euro Floorball Tour.
"V turnaji jsme dokázali zvládat první třetiny a vstupy do zápasů, ale nedařilo se nám držet tempo ve zbytku utkání. Na začátku druhé části nám to padá o několik procent dolů. Sice se ještě dokážeme do zápasů vracet, ale potřebujeme si pomoci i z brejků, abychom udrželi energii a byli i kvalitnější v obraně," hodnotil turnaj i zápas se Švédskem trenér české reprezentace Miroslav Janovský.
Jak hodnotí český trenér celkový výkon týmu na turnaji? "Snažíme se v obraně o tlak na hráčky, abychom získali míček pro brejk. První část nám jde dobře, ale zakončení se nám až tak nedaří. Tam je to prachmizerné, víme to, mluvíme o tom s hráčkami, je to na nich, aby na trénincích se snažily být efektivní, pak se to projeví i v zápasech," dodal Janovský.

Statistiky Euro Floorball Tour 2017 v Olomouci

Pátek:
ČR - Švýcarsko 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Kapcová (Krupnová), 19. Ratajová (Billá), 26. Kubišová (Příleská) - 22. Spichigerová (Wyssová), 33. Spichigerová (Wyssová), 37. Gerigová (Rüttimannová), 39. Rüttimannová (Gämperliová), 44. Gämperliová, 60. Ulberová (Gämperliová). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 603.
Švédsko - Finsko 8:3 (0:0, 5:2, 3:1)

Sobota:
ČR - Finsko 2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
Branky: 15. Ratajová (Čapková), 20. Krupnová (Čapková) - 5. Kauppiová, 24. Kauppiová (E. Kujalaová), 28. Pöllänenová (Kauppiová), 35. E. Kujalaová (Manninenová), 58. Rantalaová (Kippiläová), 58. Nieminenová (E. Kujalaová). Rozhodčí: Kumerdanks, Kristapsons (oba Lot.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 811.
Švýcarsko - Švédsko 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0).

Neděle:
Česko - Švédsko 3:9 (0:1, 2:4, 1:4)
Branky:
30. Denisa Ratajová, 35. Denisa Ratajová, 41. Hana Koníčková - 10. Amanda Delgado Johansson, 22. Sara Steen, 22. Moa Tschöp, 23. Stephanie Boberg, 37. Frida Norström, 45. Iza Rydfjäll, 55. Emelie Wibron, 58. Emelie Wibron, 60. Jennifer Stålhult; rozhodčí: Kaspars Kristapsons - Maris, Kumerdanks; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 753.
Švýcarsko - Finsko 8:4

Vinotéka Galský kohout - Blanceri s.r.o.