Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.7 °C

Zpravodajství

Festival Jeden svět začíná právě dnes!

27.3.2017 10:29

Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Olomouc je dnešním dnem připraven začít svůj oficiální program. Start týdne i festivalu můžou diváci prožít v kině Metropol nebo na opening party v Jazz Tibet Clubu.

Foto: Archiv festivalu
Ve čtyři hodiny začne první projekce dokumentu My jsme počátek lidstva. Plátno kina Metropol se tak promění v Andamanské ostrovy, které jsou domovinou kmene Džarava. Jeho posledních 400 přeživších se snaží chránit svůj ráj uprostřed Indického oceánu, do kterého jim však zasahují turisté a obchodníci s alkoholem a tabákem. Indická vláda se snaží kmen asimilovat, ale tyto dva odlišné světy mají neslučitelná pravidla. Po filmu bude následovat debata s odborným asistentem na Ústavu jižní a centrální Asie, Martinem Hříbkem.
O dvě hodiny později festival Jeden svět slavnostně zahájí svůj 18. ročník promítáním oceňovaného časosběrného dokumentu Škádlení Goliáše. V něm svůj příběh povypráví hlavní hrdina Bassem Youssef, kterého divák musí buď milovat, nebo nenávidět. Hrdina poznamenán událostmi arabského jara vymění lékařské poslání za slávu a pokusí se prorazit v provokativní mediální sféře. Bass však okusí i druhou stránku mince, když se díky své satirické talk show stane nepohodlným egyptskému režimu… Po filmu se bude debatovat s Markem Hudemou, redaktorem zahraniční rubriky Hospodářských novin, v nichž se věnuje tematice Blízkého východu, muslimského světa a Asii. Škádlení Goliáše podle deníku New York Times světově láme rekordy v návštěvnosti, návštěvníci pražského Jednoho světa ho zase označili za jeden z nejoblíbenějších snímků festivalu, a samotná postava Basse Youssefa byla uvedena na seznamu sta nejvlivnějších lidí světa.
Pomítáním pondělní program festivalu nekončí. Přes ulici v Jazz Tibet Clubu o půl desáté večer vypukne postapokalyptický koncert skupiny Flash the Readies se speciální deep space vizuální show. Posluchači se mohou těšit na nové album Kayos, které má být "soundtrackem k neexistujícímu postapokalyptickému filmu". Nabití energií pak můžete do rána tančit na hudební set pod záštitou Rádia UP AIR.

dk

Sdílet
Reklama
FLORCENTER, s.r.o.

AKČNÍ NABÍDKA

Těšíme se na vaši návštěvu určitě si vyberete z našeho pestrého sortimentu rostlin , stromků a potřeb pro zahrádkáře .

boxerky Calvin Klein

Pohodlné pánské boxerky Calvin Klein. Boxerky mají v pase našitou gumku s vetkaným názvem značky po celém obvodu.Zadní díl je bez použití švu.Na levé nohavičce je umístěný potisk.

Cena: 890 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace