Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Filmový sál na Konviktu se nesl v duchu autorských filmů z dílny Nabalkoně

21.4.2017 14:29

Ve čtvrtek proběhl v Uměleckém centru Univerzity Palackého filmový večer. Diváci zhlédli celkem 8 autorských, žánrově rozmanitých příspěvků z dílny filmové sekce spolku Nabalkoně. Nejkratší film s názvem One half trval pouhé dvě minuty. Jednalo se o film, který se v současné době chystá na mezinárodní festival vertikálních filmů. Nejdelším a zároveň nejúspěšnějším příspěvkem byla projekce středometrážního filmu Stojí hruška, natočený podle divadelní předlohy Milady Mašatové. Skupina Nabalkoně nastudovala hru v roce 2016 a uvedla ji na půdě Univerzity Palackého nejprve jako divadelní inscenaci.

Foto: Zuzana Novotná
Foto: Zuzana Novotná
,,Film Stojí hruška je pro nás srdeční záležitostí. Jedná se o náš zatím největší projekt. I když stopáž trvá pouhých 40 minut, je divácky stále oblíbený. Premiéry, která proběhla v listopadu se zúčastnilo na 500 diváků v olomouckém kině Metropol.“, uvádí produkční filmové sekce Tereza Tvrdá. V současné době se Nabalkoně snaží posunout dál a vyvíjí nový, tentokrát už celovečerní film s názvem Karlos?. V tomto projektu přislíbilo svoji hereckou účast i několik známých profesionálních herců jako třeba Barbora Hrzánová a Igor Bareš.
Do té doby se diváci mohou zúčastnit další projekce Stojí hruška, která se uskuteční 20. 5. v Příkazech u Olomouce v Hanáckém skanzenu. Zde se také natáčely veškeré interiéry z filmu.

asu

Sdílet
Reklama
ELOPUR spol. s.r.o. - prodejna kusového textilu

Prodejna kusového textilu. Spodní prádlo v zastoupení - UPAVAN TRUTNOV spol. s.r.o., TRIOLA a.s., BARLEY aj.. Pletené zboží (halenky, svetry, sukně, aj.). Punčochové zboží v zastoupení - ARIES a.s., ...





3 pack kalhotek Calvin Klein - NOVÁ BARVA

Klasické kalhotky CALVIN KLEIN v cenově výhodném balení 3 kusů. Kalhotky mají ozdobnou gumu s logem značky vetkaném po celém obvodu. Balení krabička.

Cena: 1 190 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace