Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 8.5 °C

Zpravodajství

Garden Food Festival se blíží. Návštěvníkům nabídne hmyzí delikatesy i brazilskou kuchyni

13.4.2017 10:56

Už potřetí budou Smetanovy sady v Olomouci hostit Garden Food Festival - přehlídku dobrého jídla a pití pod širým nebem. O víkendu 13. a 14. května se romantický park zaplní stany a stánky nejlepších lokálních restaurací a výrobců regionálních specialit. Na pódiu předvedou své kulinářské umění špičkoví šéfkuchaři. Hlavní hvězdou festivalu bude opět Zdeněk Pohlreich.

Foto: Jan Procházka
Kromě známého televizního "šéfa", Zdeňka Pohlreicha, mohou návštěvníci vidět v akci i další výrazné osobnosti české gastronomické scény. Diváci budou moci ochutnat kuchyni například herečky a spisovatelky Markéty Hrubešové, michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka, hvězdy české gastronomie Jana Punčocháře, specialistky na asijskou kuchyni Kamily "Kamu" Rundusové, respektované cukrářky Ivety Fabešové i místních renomovaných šéfkuchařů Jaroslava Klára a Přemka Forejta.

Po oba festivalové dny se na pódiu odehraje i další atraktivní program včetně porcování obřích
ryb, papričkové ohnivé show a dalších kulinárních prezentací. "Návštěvníky seznámíme se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i s tím, co se vaří a jí v Brazílii, na Srí Lance, Polsku, Itálii nebo na Slovensku," uvedl za organizátory Pavel Vysloužil.

Pozvané restaurace podle něj nabídnou také exotické pokrmy, například hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. "Naším cílem je ale také ukázat, že v Olomouckém kraji je spousta kuchařů a výrobců potravin, kteří svou práci dělají s radostí a dobře. Proto kromě výjimečných restaurací představíme i farmářské a regionální produkty, destiláty nebo pivo z minipivovarů," doplnil Vysloužil.

Bohatý program ovšem čeká i na malé návštěvníky, neboť součástí festivalu bude znovu dětská zóna včetně zábavných experimentů, hlavolamů a tvůrčích dílen, které připraví olomoucká Pevnost poznání.

V předprodeji u společností Ticketstream a TicketPortal stojí vstupenka na Garden Food Festival 100 korun, na místě pak 150 korun. "Musíme ale návštěvníky upozornit, že jídlo a nápoje si v areálu koupí jedině za naše speciální platidlo – grešle. Hodnota jedné grešle je pětadvacet korun," řekl Vysloužil. Vstupenka s deseti grešlemi stojí v předprodeji 350 korun, v prodeji ale budou i přímo ve festivalovém areálu. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

V Olomouci si už Garden Food Festival získal přízeň milovníků dobrého jídla a pití při předchozích dvou ročnících. Vloni se do Smetanových sadů vydalo přes dvanáct tisíc lidí, v roce 2015 to bylo necelých deset tisíc návštěvníků. Úspěšný projekt se po loňské premiéře zopakuje i ve Zlíně, a to v termínu 2. – 3. září. Vůbec poprvé se letos na Garden Food Festival mohou těšit i obyvatelé Ostravy. V areálu Dolních Vítkovic se uskuteční 10. a 11. června.

bam

Sdílet
Reklama
RESTAURACE U MOROUSŮ

Klasická česká restaurace podporující českou kuchyni a místní receptury. Možnost pořádání rodinných oslav, rautů a večírků. Polední menu, tv, rezervace, menu boxy, příjemná obsluha. Nabízíme široký sortim...

ESSENTIAL II + OM 5E

Nová verze oblíbeného gramofonu rakouského výrobce Pro-Ject disponuje těžším, vůči chvění odolným MDF talířem...

Cena: 7 249 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace