Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.5 °C

Hanáci se v Seredi úspěšně poměřili se Spartakem Trnava

28.1.2017 aktualizováno 29.1.2017 08:02

Fotbalisté Sigmy odehráli druhé přípravné utkání v tomto týdnu. Po výhře nad mladým kádrem Zbrojovky Brno dokázali vyhrát i na Slovensku proti áčku Spartaku Trnava. V první půli dostal Olomouc do vedení Tomáš Zahradníček, ve druhém korunoval vítězství Sigmy Lukáš Buchvaldek.

Bidje Manzia hlavičkuje v prvním poločase na branku Trnavy. Bidje Manzia hlavičkuje v prvním poločase na branku Trnavy. Foto: www.sigmafotbal.cz

Do Seredě museli Hanáci vyrazit bez několika marodů. Chyběli Škerle, Plšek, Vašíček, Yunis a Petr. Další šanci tak dostal v áčku Martin Antl, který se trenérům velmi líbil v utkání v Brně. Proti Trnavě navíc dostal osmnáctiletý borec na paži i kapitánskou pásku. V utkání nastoupil i Emmanuel Antwi ze Slavie, po utkání se mělo rozhodnout, zda si ho olomoucký klub vezme na hostování.
Sigma šla v Seredi do vedení ve 12. minutě. Falta vysunul po aktivním presinku do křídla Vepřka, který poslal před branku ostrý střílený přízemní centr. Ten si našel Tomáš Zahradníček a usměrnil jej za záda brankáře Trnavy.
Trnava se snažila akce rozehrávat po zemi, ale aktivní napadání Hanáků nutilo Spartak k častým chybám nebo nepřesným rozehrávkám. Olomouc mohla ještě do poločasu dvakrát skórovat, útočník Bidje Manzia se v koncovce neprosadil.

Michal Vepřek centruje na úvodní trefu duelu, kterou zaznamenal Tomáš Zahradníček. Michal Vepřek centruje na úvodní trefu duelu, kterou zaznamenal Tomáš Zahradníček. Foto: www.sigmafotbal.cz

Do druhé půle vyměnil kouč Jílek všechny hráče kromě Buchty, Radakoviče, Housky, Manzii a Falty. A právě čerstvé síly vlétly na hřiště hodně aktivně. Tomáš Chorý obral o míč váhajícího stopera Hladíka, z úhlu postupoval na brankáře Bílých Andělů, kterého překonal, bohužel pro Sigmu skončil míč na břevně.
Stejný hráč mohl přidat výsledkovou pojistku v 80. minutě. Standardku po faulu na Látala zakončoval po posunutí Habusty Tomáš Chorý a bodlem jen těsně minul pravou tyč. Druhou branku ale Sigma stejně přidala. Jakub Vichta obehrál ve středu pole dva hráče Spartaku a poslal do výborné šance Lukáše Buchvaldka, který zakončil velmi nekompromisně. Jakubech se po míči natahoval marně, protože střela měla opravdu velmi kvalitní parametry.
"Podmínky byly náročné, hřiště bylo zmrzlé a jeho rozměry nebyly úplně předpisové. Čekal jsme proto  spíše bojovnější utkání. Na to, že Trnava nastoupila v silné sestavě, jsme si s tím poradili velmi dobře. Byli jsme schopní udržet vysoké tempo v celém utkání. Spokojen jsem byl s defenzívou, kde jsme soupeře nepouštěli lacino do šancí, což byl cíl před duelem a splnili jsme ho. Zlepšit určitě musíme efektivitu, šancí bylo dost, finální fáze pořád trošku pokulhává, máme ale čas na tom pracovat," řekl k utkání trenér Hanáků Václav Jílek na Facebooku Sigmy Olomouc.
Jak hodnotil kouč Sigmy výkony záložníků Antla a Antwiho? "Martin Antl navázal na středeční utkání, velmi dobrý výkon, jsem opět překvapen, jak to zvládl. Záměrně jsme ho dali na silnější sestavu Trnavy hned od začátku a vypadal velmi dobře. Antwi byl výrazně lepší než proti Brnu, byl efektivnější, ale musíme si to zvážit, protože to v danou chvíli zřejmě není hráč, který by nám pomohl."
Hanáci tak vyhráli v Seredi nad Trnavou 2:0. Příští týden bude hrát Sigma Olomouc dva zápasy na domácím hřišti. V sobotu 4. února se utká od 11 hodin s Ružomberokem a od 13:00 se Šamorínem.

Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Spartak Trnava: Jakubech - Kadlec, Hladík, Godál, Janso - Greššák, Tóth (46. Bello) - Jirka (75. Gagnon), Košťál (45. Mihálik), Čonka - Dubec (46. Schranz). Trenér: Miroslav Karhan.

SK Sigma Olomouc: 1. poločas:
Buchta – Hála, Radaković, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Antl, Antwi, Falta – Manzia.
2. poločas: Buchta – Sladký, Štěrba, Radaković, Jemelka – Manzia (60. Látal), Houska, Habusta, Falta (60. Vichta) – Chorý, Buchvaldek. Trenér: Václav Jílek.

Spartak Trnava - Sigma Olomouc 0:2