Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.1 °C

Hanačky byly na Slavii blízko bodů, ale nakonec odjely s prázdnou

20.2.2017

Házenkářky DHK ZORA Olomouc bojovaly o další interligové body v Edenu proti Slavii Praha. Po prohrané první půli 12:16 se ve druhé části hráčky Zory zvedly a dokonce šly do vedení (21:20). V závěru ale Slavia zabrala a Hanačky odjely z Prahy bez bodů.

Slavia trestala Zoru hlavně z brejků. Zora mohla v Edenu překvapit, nevyšel jí ale závěr duelu. Slavia trestala Zoru hlavně z brejků. Zora mohla v Edenu překvapit, nevyšel jí ale závěr duelu. Foto: Ladislav Nussbauer.

Házenkářky Slavie Praha neskrývaly ambice, že směřují k dalším bodům důležitým v bojích o špičku tabulky. Rychle se ujaly vedení, po deseti minutách hry to bylo 6:2, o pět minut později 11:6.
Pak Olomoučanky zásluhou Terezy Fryčákové a Gajdošíkové manko zkorigovaly na dvě branky, před přestávkou ale Slávistky opět odskočily.
Úvod druhé půle Zoře vyšel, znovu se k soupeři Hanačky dotáhly, tentokrát na rozdíl jediného gólu (16:15) a začalo drama. Slavia sice soupeřkám odskočila na 20:17, pak se ale její hráčky na deset minut střelecky odmlčely, naopak Olomoučanky čtyřikrát skórovaly (byť si také vybraly hluchou pětiminutovou pasáž) a otočily stav utkání na 21:20 ve prospěch Zory.
Závěr zápasu ale zvládly lépe domácí Pražanky. Ovládly především poslední pětiminutovku, kterou vyhrály 6:1, a z utkání odešly po velkém boji vítězně 30:24.
"Podle mého názoru jsme s favoritem utkání odehráli rovnocennou partii, kdy jsme ještě sedm minut před koncem vedli o gól. Škoda následné přesilovky, kterou jsme naší zbrklostí prohráli o dva góly a která asi byla klíčová ve výsledku utkání. Soupeři během utkání vycházeli především rychlé útoky, kdy potrestal snad všechny naše zaváhání a nepřesnosti v útoku. To bylo velmi klíčové, protože díky těmto gólům se soupeř stále držel o krok před námi. Dobře chytající Raškovou podpořily holky velmi dobře v obranné fázi i postupný útok nebyl v některých úsecích hry vůbec špatný. Bohužel se na výsledku projevily i některé neproměněné brankové příležitosti, které pochytaly domácí brankářky. Snad navážeme na dobrý výkon i v dalším důležitém utkání, které nás čeká za týden doma proti Zlínu," hodnotil zápas trenér Zory Jan Bělka.

DHC Slavia Praha30:24DHK Zora Olomouc
(16:12)
Nejvíce branek:Šetelíková 8, Kutlvašrová 6, Kordovská 5 – Gajdošíková 7, Fryčáková T. 4, Růžičková 4.
Rozhodčí:Nezbeda, Hájek.
Sedmimetrové hody:2/2 – 1/0.