Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 7.4 °C

Házenkářky Zory v Šale na body nedosáhly

14.2.2016

Autor: Radek Heloňa

Házenkářky DHK ZORA Olomouc prohrály v 18. kole interligy na palubovce Duslo Šala o jedenáct branek 36:25. Hanačky trápí nemoci, na Slovenskou jely jen ve třinácti, podaly lepší výkon než proti Slavii, ale k bodům měly daleko.

Tereza Kubáčková byla nejlepší střelkyní Zory v Šale. Tereza Kubáčková byla nejlepší střelkyní Zory v Šale. Foto: Archív Nejlepší Adresa

Prvních deset minut byly hra i skóre v Šaľe vyrovnané. Potom ale domácí házenkářky, které střelecky táhla Klučková, dnes autorka patnácti branek, přeřadily na vyšší rychlost a v 16. minutě vedly už 11:5.
Do druhého poločasu si Šaľanky nesly sedmibrankový náskok a na začátku druhé půle ho třemi rychlými brankami ještě navýšily už na devět gólů (22:13).
Po druhé pak ještě další tříbrankovou šňůrou odskočily dokonce na už na jedenáct branek rozdílu (28:17). Tento rozestup už si Šaľanky udržely a pětistovce domácí fanoušků dopřály radost ze dvou bodů do interligové tabulky.
"Dnešní zápas byl ovlivněný zdravotními problémy na naší straně. Ty nás trápí už dva týdny, do Šaly jsme přicestovali jen s třinácti hráčkami. I přesto jsme podali dobrý výkon než naposledy proti Slávii, ale nevyužili jsme svoje střelecké příležitosti," řekl k výkonu svého týmu v Šale trenér Zory Jan Bělka.
V dalším kole mají Hanačky volný lost, další zápas hrají 24. února na palubovce nováčka z Plzně.

HK Slovan Duslo Šaľa36:25DHK Zora Olomouc
(19:12)
Nejvíce branek:Klučková 15/5, Pócsisková 7, Bujnochová 5 – Kubáčková 7/3, Fryčáková V. 4, Kapsová 4.
Rozhodčí:Mandák, Rudinský.
Sedmimetrové hody:5/5 – 3/3.
Vyloučení:3 - 3.