Dnes je středa 29. března 2017, svátek má Taťána
Aktuální teplota: 8.6 °C

Zpravodajství

Hejtmana Koštu kritizují i jeho tři náměstci

15.2.2017 8:36

Kritika se na hlavu olomouckého hejtmana, jehož odvolání chce na konci února na zasedání zastupitelstva vyvolat hnutí ANO, snáší i od jeho tří náměstků - Jiřího Zemánka, Jana Zahradníčka a Dalibora Horáka. Vadí jim například jeho neochota cokoliv měnit na krajském úřadě, ale také celá situace kolem předávání agendy.

Krajská koalice byla podepsána teprve nedávno, na hejtmana Koštu se teď snesla kritika i ze strany jeho náměstků.
Foto: Jan Procházka
Reakci hejtmana na kritiku naleznete tady.
"Z našeho pohledu je jedním z hlavních důvodů naprostá neochota pana Košty cokoliv změnit na organizační struktuře krajského úřadu. Právě tato změna přitom měla být zásadní součástí programového prohlášení krajské koalice, protože ji ve svých volebních programech měly koaliční a také některé opoziční strany. Současná organizační struktura se totiž výrazně proměnila v režii bývalého hejtmana Jiřího Rozbořila, který si – zjednodušeně řečeno – přebral do hejtmanských pravomocí všechny významné agendy, jež byly dříve v kompetenci náměstků, čímž kumuloval moc pouze na sebe," stojí ve společném prohlášení, které bylo vydáno v úterý večer. Tato změna byla dle názoru náměstků předmětem kritiky médií a odborné veřejnosti, členové jednoho z politických subjektů proti ní protestovali před budovou krajského úřadu, také se mluvilo o stávce na úřadě. Košta podle nich jakékoliv diskuze na téma reorganizace úřadu odmítal. "V podstatě od okamžiku zvolení hejtmanem s námi přestal komunikovat, spolupracovat a respektovat naše návrhy a podněty. Jeden důkaz za všechny: V prvních dvou měsících po volbách nebyla hejtmanem svolána jediná porada vedení," uvedli Zemánek, Zahradníček a Horák.

Jako zásadní problém také vidí předání agendy náměstkům. "Přestože exhejtman Rozbořil dostal z rozhodnutí Oto Košty kromě standardního odstupného (tři hejtmanské platy) dalších 135 tisíc korun právě za údajné předávání agendy, tak nám agendu do dnešního dne nepředal nikdo. Speciálně se jedná o oblasti dopravy, financí a investic, které jsou pro kraj zásadní. Tyto oblasti měl na starosti právě bývalý hejtman Rozbořil. Pokud tedy nepředal tak zásadní věci, je otázkou, co vlastně předával," uvedli na závěr v prohlášení.

zd

Sdílet
Reklama
Atelier Romantica

AKČNÍ NABÍDKA

DÁREK K NÁKUPU

OBJEDNEJ ZBOŽÍ NA ESHOPU ATELIER-ROMANTICA

A ZÍSKEJ DÁREK

Beyerdynamic DT 990 Edition

Prémiová, otevřená circumaurální sluchátka jsou otevřená dynamická a vyjímečné kvality.

Cena: 5 000 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace