Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej, venku je 11 °C

Faltrovi návrat na Kometu nevyšel

16.10.2016 aktualizováno 16.10.2016 20:26

Kohouti sérii porážek nezastavili proti rozjeté Kometě Brno. Po první třetině prohrávali v Brně 0:3, po čtvrté brance dokázali trefami Vyrůbalíka a Juraje Mikúše ve druhé části snížit. Ve třetí třetině přidali branky domácí Hruška a za Moru Vilém Burian, a Olomouc tak odjela z Brna s porážkou 3:5.

Martin Falter dostal šanci proti Kometě Brno, po první třetině však už šel do branky zpátky Konrád. Martin Falter dostal šanci proti Kometě Brno, po první třetině však už šel do branky zpátky Konrád. Foto: ČTK/Igor Zehl

Kohouti odjeli do DRFG Arény bez Petra Strapáče, který dostal za zákrok na Výtiska od disciplinární komise trest na čtyři utkání. Do útoku se tak po jednozápasovém záskoku na beku vrátil Jakub Matai, do obrany pak Robin Staněk. V brance pak dostal prvně šanci Martin Falter.
Návrat Faltra do Brna však nebyl šťastný. Už ve 4. minutě otevřel gólový účet duelu tradiční střelec Komety do sítě Olomouc Jan Hruška, která nastoupil v první formaci s Eratem a Kvapilem místo mladíka Nečase.
Po čtvrthodině hry vedla Kometa už o dvě branky, když se z přihrávky Ondřeje Němce prosadil zkušeně Martin Erat. Ani ne za dvě minuty už to bylo o tři branky. V přesilovce se trefou mezi betony prosadil Kvapil.
Do druhé třetiny nastoupil místo Faltra do branky Branislav Konrád. A po minutě hry o přivítal bek Trška, který se trefil po Čermákově vyhraném buly čistým průstřelem. Konrád toho před sebou přes boj těl neviděl.
V polovině utkání se ke slovu konečně dostali i hosté. Martin Vyrůbalík si na modré počkal až Burian zastíní Čiliakovi a také on prostřelil brankáře z dálky. Za tři minuty nechal v tandemu puk Juraji Mikúšovi Laš a slovenský útočník vypálil přesně nad lapačku brněnského gólmana, 2:4.
A stejný hráč mohl o chvíli později snížit na rozdíl jedné branky, bekhednový blafák mu v samostatném nájezdu nevyšel. Domácí zase mohli potvrdit vedení, Konrád pochytal šance Zaťoviče s Haščákem.

Juraj Mikúš v šanci za stavu 2:4. Čiliaka nepřekonal. Juraj Mikúš v šanci za stavu 2:4. Čiliaka nepřekonal. Foto: ČTK/Igor Zehl

Třetí třetina začala pátou brankou Brna. Kombinaci Erata s Kvapilem zakončil přesnou střelou Jan Hruška. Další branka hrozila Hanákům v oslabení, ale mohli v něm paradoxně dvakrát snížit. Po chybách Komety jel na Čiliaka sám nejprve Skladaný a po něm Burian, oba však předvedli, proč je na tom Mora s koncovkou tak špatně.
Po polovině závěrečného dějství hrála Mora přesilovku, dobré pokusy Ostřížka a Houdka si brněnský brankář pohlídal. Hanáci pak přežili šance Vincoura a půl minuty po chybě Nečase upravil Vilém Burian na konečných 3:5.
 "První lajna Brna dala čtyři góly. Už by se ani možná nemuselo pokračovat v hodnocení. Ukázalo se, co takoví hráči pro tým znamenají. Kometa měla vynikající vstup do zápasu. Po první třetině jsme udělali nějaké změny v sestavě. Vystřídali jsme gólmany, hráli na tři pětky, proházeli hráče. Trošku se to zlepšilo. Ještě byl jeden zlomový moment za stavu 4:2, kdy jel Juraj Mikúš sám na branku. Kdyby skóroval, tak se ještě se zápasem dalo něco dělat. Domácí by znervózněli. Bohužel se to nepodařilo. Myslím si, že alespoň můžeme vyjít z toho, že za stavu 0:4 to mužstvo nezabalilo. Ještě se nám podařilo udělat dobrý zápas," řekl po utkání kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Kometa Brno5:3HC Olomouc
(3:1, 1:2, 1:1)
Branky:4. Hruška (O. Němec, M. Kvapil), 15. M. Erat (O. Němec, Štencel), 17. M. Kvapil (Nečas, Zaťovič), 21. Trška (Čermák), 46. Hruška (M. Erat, M. Kvapil) – 31. Vyrůbalík (Herman), 34. J. Mikúš (Laš, Staněk), 60. Burian (Ostřížek)
Rozhodčí:Hribik, Mrkva - Flegl, Polonyi.