Úterý 19. března 2024, svátek má Josef, venku je 2.7 °C

Holice v prvním poločase školila a ve druhém pouze přihlížela. Mladíci z rezervy Sigmy nakonec brali bod

18.9.2014

Autor: Karel Skřička

Neskutečný zápas viděli skalní příznivci holického týmu. V 17. minutě viděli vedení svého týmu 2:0, ale nakonec odcházeli zklamaní po kruté porážce 2:4. To rezerva dohnala jinak velmi distingovaného trenéra Augustina Chromého téměř k zuřivosti a nechybělo mnoho, aby dokonce neodevzdal trenérskou licenci.

Holické utkání mělo všechny parametry zajímavého a napínavého zápasu, ve kterém bohužel tahali za kratší konec domácí. V první dvacetiminutovce předvedli parádní výkon a nechybělo mnoho, aby svému soupeři uštědřili ještě více branek než dvě. Nejprve Hornich skvěle uvolnil Bučka jehož křížná střela našla svůj cíl. O chvíli později předvedli domácí ukázkovou kombinaci na jejíž konci poslal Buček do šance Bernarda a ten nezaváhal. Na holických tribunách bylo veselo. Ve 24.minutě jako blesk z čistého nebe udeřil třebíčský kanonýr Florián, který zakončil brejkovou situaci přesným lobem za brankáře Muchu. Byla to první hrozba hostí a návod jak na domácí ve druhé půli. Holičtí měli do konce poločasu ještě několik příležitostí, ale žádná se neujala. "O přestávce jsem nabádal hráče ke zvýšené pozornosti na standartky a zejména na brejky," upozorňoval trenér Jiří Derco.

Druhá půle potvrdila plně jeho slova. Hosté vsadili vše hlavně na brejkové situace, kterých si vypracovali spoustu. Hlavně levá strana domácích doslova plavala. Nejprve v 67.minutě zahrávala Třebíč standartku a Florián využil nekoncentrovanost domácích k vyrovnání. O deset minut později, tentokrát z brejku, dostal míč Ošmera, jehož střelu vyrazil Mucha, ale pouze ke zcela volnému Dočekalovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. Domácí se snažili vyrovnat a svého soupeře sevřeli. Vrhli všechny síly do útoku a to byla voda na třebíčské brejky. V 84.minutě Ošmera jeden z nich proměnil a potvrdil nečekané vítězství čtrnáctého týmu tabulky na hřišti týmu usilují o vpád do jejích horních pater. "Jsem hodně zklamaný. Nepochopitelně jsme ztratili jasný zápas. Za stavu 2:0 došlo k přílišnému uspokojení, za které jsme byli tvrdě potrestaní," hodnotil s hořkostí v hlase Jiří Derco.

HFK Olomouc - HFK Třebíč 2: 4 (2: 1)
Branky: 15.Buček, 17.Bernard - 25. a 67.Florián, 76.Dočekal, 84.Ošmera
Rozhodčí: Vostrejž - Boček, Mikyska
Žluté karty: Chlup (Tř)
Diváci: 160
Holice: Mucha - Hlavica, Lukášek, Lysoněk, Můčka (85.Drbal) - Buček (64.Varaďa), Bernard, Bača, Tögel - Pezzotti, Hornich (81.Krejčí), trenér: Jiří Derco
Třebíč: Kotnour - Chalupa P., Komínek, Chalupa M., Svoboda Š. - Ošmera, Chlup, Svoboda P., Dobrovolný (85.Havránek) - Florián (72.Oura),Šťourač (65.Dočekal), trenér: Libor Zelníček

Domácí Sigma B začala utkání, tak jako vždy, kombinací a dobýváním defenzívy. Přesně tak se prezentovali uničovští. Defenzíva a rychlé brejky. Nakonec se start lépe povedl hostím, když při jednom z brejků byl v šestnáctce faulován Ševčík. Následnou penaltu proměnil Juřátek. I přes velkou snahu domácích se nedostali do žádné velké šance, a tak do šatny odcházeli spokojenější hosté.

Druhý poločas měli jasnou převahu domácí, ale stál před nimi velmi těžký úkol - dobýt obranou hradbu Uničova, který se již vlastně soustředil na ubránění velmi příznivého skóre. Přece jen se domácím podařilo vklouznout do obrané ulity hostí a byla z toho penalta. "Pokutový kop proti nám byl přísný. Takových si může rozhodčí vymyslet několik. Ale my nebrečíme," viděl situaci trenér Uničova Jiří Navrátil. Zbytek utkání byl, jako když hluchý buší do vrat. Hosté již remízu udrželi. "Byl to asi náš nejhorší výkon. Budu mít s hráči pohovor. Vůbec nedodrželi, co jsme si před utkáním řekli. Soupeři stačilo stát a sbírat míče. Chybělo již pouze, aby nám dali z brejku gól. To by byl úplný konec a já bych odevzdal trenérskou licenci," rozhorlil se trenér Augustin Chromý

SK Sigma Olomouc B - SK Uničov 1:1 (0:1)
Branky: 64.Kalvach z pen. - 32.Juřátek z pen.
Rozhodčí: Trávníček - Podaný, Mrázek
Žluté karty: Jemelka, Vichta - Ševčík, Žmolík, Juřátek
Diváci: 150
Sigma B: Blaha - Texl, Svozil, Škerle, Jemelka (59.Buchvaldek) - Falta, Habusta (84.Žák), Richter, Kalvach, Vichta (71.Schmidt) – Rolinc, trenér: Augustin Chromý
Uničov: Uvízl - Heinz, Ševčík, Vejvoda, Koutek - Vasiljev, Juřátek, Žmolík Jeřábek (89.Kuba) - Krč (64.Nuc), Stříž (78.Konečný), trenér:  Jiří Navrátil

V příštím kole se můžete těšit na divácky velmi atraktivní derby. V Holici se v sobotu 20. září v 16:00 utkají HFK se Sigmou B.