Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav, venku je 6.8 °C

Holice zdolala vedoucí Zábřeh a pomohla rezervě Sigmy k prvnímu místu

20.10.2014

Autor: Karel Skřička

Pro olomoucké týmy bylo 11.kolo MSFL velice úspěšné. Holice narazila na favorita ze Zábřehu a dobrém bojovném výkonu jej zdolala 2:0. Rezerva Sigmy hostila na svém hřišti Orlovou a zcela jasně ji porazila 4:0. Jelikož i druhý Prostějov doma podlehl Uničovu, Sigma se dostala po 11.kole do čela soutěže.

Pět zápasů čekali fotbalisté z olomouckého předměstí Holice na vítězství a dočkali se v té nejméně čekané době. V souboji s vedoucím týmem tabulky - Zábřehem. Utkání mělo výborné parametry a převyšovalo svou úrovní všechny dosavadní zápasy Holice. "Doposud jsme podali nejlepší výkon na Slovácku, ale dnešní utkání jej rozhodně převyšovalo. Přišlo v pravou chvíli. Již jsme se potřebovali chytnout po psychické stránce. Navíc máme hodně hráčů zraněných, a tak nastoupilo několik hráčů z béčka, kteří rozhodně nezklamali," konstatoval po dlouhé době spokojený trenér Holice Jiří Derco.Utkání mělo od začátku dobrou úroveň a hrálo se ve vysokém tempu. Hosté vědomi se svého postavení se ujali taktovky a před výborným holickým brankářem Muchou bylo několikrát horko. Ale i domácí měli několik nadějných šancí. Ve 40.minutě měli hosté velkou šanci. Binar vystřelil z hranice šestnáctky a na jeho střelu byl krátký i holický brankář Mucha, ale ke štěstí domácích skončila střela na tyči. O dvě minuty později došlo ve vápně k souboji zábřežského Rajnohy a domácího Můčky, který byl poslán k zemi a rozhodčí nařídil penaltu. Její exekutor ji proměnil a poslal svůj tým do šatny s jednogólovým náskokem.
Druhý poločas svou úrovní ještě předčil ten první. Hosté se snažili o vyrovnání a domácí o pojištění jednogólového náskoku. Velkou šanci měl v 71. minutě hostující Komenda, ale jeho oblouček skončil na břevně domácí branky. Mnoho dalších příležitostí zlikvidoval ve výborné formě chytající Mucha. "Stálo při nás hodně štěstí, ale především nás podržel výborně chytající Mucha," zářil spokojeností Jiří Derco. Velkou příležitost k pojištění náskoku měl domácí Pezzotti, který ač postupoval sám na branku tak ji přeloboval. Zábřeh vsadil vše na útočnou kartu a svíral domácí dokleští. Komenda měl další dvě příležitosti. Nejprve jej o branku připravil skvělý zákrok Muchy, Aby o chvíli později jeho další střela zazvonila o břevno. To již hosté vsadili vše na vyrovnání a hráli vabank dopředu. Holickým se naskytlo několik dalších příležitostí. Nejprve šel sám na branku čerstvý Šuba a poté i Hornichovi šanci kryl olomoucký odchovanec Šustr. V poslední minutě utekl již podruhé zdecimovaným zábřežským hráčům Šuba a tentokrát Šustra prostřelil a stanovil konečný výsledek 2:0. "Tohoto vítězství si moc cením. Jsem nadmíru spokojený s výkonem všech hráčů proti výbornému soupeři. Nyní musíme v tomto trendu pokračovat dál a postoupí v soutěži trochu dopředu," hodnotil s radostí v hlase Jiří Derco.

HFK Olomouc - Sulko Zábřeh 2:0 (1:0)>Branky: 43.Lysoněk z pen., 90+2 Šuba
Rozhodčí: Dresler - Ogrodník, Ondráš
Žluté karty: Buček, Hornich - Pospíšil, Čep, Komenda, Bačík
Diváci: 240
HFK: Mucha - Grézl (77.Šuba), Drbal, Lysoněk, Můčka - Buček, Bača (90.Mart.Krejčí), Bernard, Varaďa - Pezzotti, Blažkovský (70.Hornich), trenér: Jiří Derco
Zábřeh: Šustr - Rajnoha, Čep, Kovář, Pospíšil - Kapl (55.Kotůlek), Kyselý (86.J.Krejčí), Binar, Krčmařík - Bačík, Komenda, trenér: Jiří Balcárek

Situace na čele tabulky byla před utkáním Sigma B - Orlová jasná. Oba vedoucí týmy prohrály a Sigma B by v případě vítězství zaujala první místo. Do utkání nastoupili Bystroň, Cana a Rolinc a zkušenost těchto hráčů byla znát. "Velkou práci ve středu hřiště udělal Denis Cana, který udělal kus práce hlavně v defenzívě, která je naší trochu slabší stránkou, protože hráči jsou laděni spíše pro ofenzívu. Cana je tedy přesně hráč, kterého potřebujeme" poznamenal olomoucký kouč Augustin Chromý. Hned v 5.minutě utkání měl velkou šanci Falta, který svou ranou trefil tyč. V 18.minutě však již domácí vedli. Hladík dostal míč do běhu a skvěle nahrál téměř před prázdnou branku Texlovi, který z jeho umístěním do sítě neměl problém. Ve 22.minutě to byl opět Texl, který tentokrát prázdnou branku soupeře překopl. O dvě minuty později šel Rolinc sám na brankáře Szarowského, kterého však trefil, a bylo po šanci. Rolinc si však chuť spravil v nastaveném čase prvního poločasu. Dobře se zorientoval v šestnáctce a míč napálil za záda hostujícího brankáře. "Škoda, že v zakončení chybí ještě větší zkušenost a chytrost. Výsledek mohl být ještě výraznější," viděl olomoucký trenér Augustin Chromý.V 57.minutě se domácí dostali již do tříbrankového vedení. Falta přihrál do běhu Kalvachovi a jeho střela k tyči znamenala další gól. Hosté se dostali také do několika nadějných šancí, ale koncovka jim nevycházela. A tak přišli ke slovu opět domácí jmenovitě podruhé Kalvach, který v 89.minutě krásným lobem uzavřel účet utkání. "Soupeř byl lepší než ukazuje skóre utkání, ale ani to nesnižuje náš kvalitní výkon. Kluci hráli s chutí a předvedli několik velice pěkných akcí. Dnes jsem s jejich výkonem spokojen," uzavřel hodnocení domácí trenér Chromý.

SK Sigma Olomouc B - FK Slávia Orlová 4:0 (2 :0)
Branky: 57. a 89.Kalvach, 18.Texl, 45.Rolinc
Rozhodčí: Tomanec - Ogrodník, Ondráš
Žlutá karta: Cana (Ol.)
Diváků: 80
Sigma B: Blaha - Texl, Bystroň, Štěrba (54.Svozil), Jemelka - Hladík, Kalvach, Cana, Falta - Rolinc (79.Bzirský), Schmidt (72.Fišer), trenér: Augustin Chromý
Orlová: Szarowski - Kaizar, Skoupý, Schroner, Kopel (73.Lišaník), Fiala, Puškáč (14.Pikulík), Kurušta, Juřena (60.Tomáš), Klimas, Skwarczek, trenér: Josef Jadrný