Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 9.1 °C

Zpravodajství

Horní náměstí v létě oživí květinové pyramidy

21.4.2017 12:59

Zpestřením i zpříjemněním centrální části města by v letošní turistické sezoně měla být nová květinová výzdoba. Při zahájení jarní etapy mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc o tomto plánu informoval primátor Antonín Staněk.

Ilustrační foto
Foto: Jan Procházka
"Myslím, že teď už mohu prozradit skutečnost, že se podařilo ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc dohodnout pořízení speciální květinové výzdoby v centru města. Na Horním náměstí se v průběhu letní turistické sezony objeví pět mobilních nádob s letničkami," uvedl primátor Staněk s tím, že na podobnou květinovou výzdobu jsou lidé zvyklí i v řadě jiných evropských měst a k Olomouci by se hodila. "Sezonní květinová výzdoba může být určitým kompromisem mezi představou velké části Olomoučanů, kteří by na náměstí chtěli zeleň, a stanovisky ochránců památek, kteří naopak stálou veřejnou zeleň odmítají," doplnil. Mělo by se jednat o květinové stojany ve tvaru pyramid, prorostlé muškáty a dalšími letničkami. "Jsem přesvědčen o tom, že takováto výzdoba k Olomouci jakožto městu květin patří a že v letních měsících dokáže zpříjemnit a zlepšit dojem obyvatel města i jeho návštěvníků," řekl primátor. Radní rozhodli, že na pořízení této sezonní výzdoby uvolní peníze z rozpočtu. Záležet už teď tedy bude jen na stanovisku památkářů. "Chci věřit, že nebudou proti," dodal na závěr primátor Staněk.

red

Sdílet
Reklama
TV MORAVA s.r.o.

Aktuální regionálního zpravodajství, magazíny, počasí a soutěžní pořady z Olomouckého kraje každý všední den v 17:30 hodin vysílání R1 MORAVA na stanici PRIMA LOVE. Dále pro Vás připravíme reklamní TV kam...

Dámské hodinky MICHAEL KORS MK3179

K dispozici v našem e-shopu zilkahodinky.cz nebo na prodejně Žilka hodinky v Olomouci, Schweitzerova 99a. V nabídce 8 tisíc hodinek. Těšíme se na Vás.

Cena: 3 090 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace