Dnes je čtvrtek 23. února 2017, svátek má Svatopluk
Aktuální teplota: 7.4 °C

Zpravodajství

I dětské ruce dokážou velké věci

16.2.2017 9:08

Baculaté, štíhlé, jemné, drsné, mrštné, těžkopádné, studené i ty, co věčně hřejí. Všechny ruce přivítá Dům přírody Litovelského Pomoraví – Centrum Sluňákov v Horce nad Moravou v sobotu 18. února od 10:00.

Ilustrační foto
Foto: Sluňákov
Ať jsou ruce jakékoliv, hodně toho dovedou. Svou zručnost si děti prověří u výroby dřevěné panenky, kde bude potřeba řezat, stříhat nebo lepit. V kotlíku nad ohněm si uvaří jablečný kompot, který nabídne zkoušku v krájení a míchání. Pomocnou ruku podají děti všem ptáčkům při stavění dřevěné budky a výrobě krmítka. Podobně jako oči dovedou i ruce komunikovat beze slov. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost se naučit pár jednoduchých slov a pozdravů ve znakovém jazyce. "Kromě řady tvořivých úkolů se mohou děti i rodiče vydat na báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek s divadelním představením O pračlovíčkovi z repertoáru olomouckého Divadla Tramtarie,“ dodává Michaela Pavlíková, koordinátorka dne pro veřejnost.

Na tvořivém dni se také podílí Pevnost poznání, Rodinné centrum Heřmánek a Česká společnost ornitologická. Vstup na akci je zdarma.

Sluňákov je obecně prospěšná společnost nabízející prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému. Sluňákov vznikl a rozvíjel se díky podpoře Statutárního města Olomouce od roku 1992. Dnes nabízí své aktivity pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou. Dům obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

mp

Sdílet
Reklama
G-System s.r.o.

AKČNÍ NABÍDKA

Kamna a krby za super ceny , vodo-topo-plyn- koupelny , odborné poradenství .

Prodej, Byty 2+kk, 55 m²
Obec

Litovel - ul. Kysucká

Cena

1 384 045,-Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zajímavosti a tipy

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace