Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je -0.1 °C

Jakub Petr oslavil návrat do základu rychlou brankou

1.4.2017

Autor: Radek Heloňa

Sigma v pátek zdolala na Andrově stadionu Fotbal Třinec těsným rozdílem 1:0. Přitom nástup měla fantastický, když z prvního útoku v 17. vteřině skórovala. Trefil se Jakub Petr. Pak však Hanáci tři tutovky nevyužili a ve druhém poločase už se fotbal změnil spíše v kopanou. Autor jediné trefy duelu Jakub Petr ale kvituje hlavně tříbodový zisk. "Škoda zahozených šancí z první půle, mohlo to být klidnější. Ve druhém poločase to tak byla holomajzna z obou stran, zaplaťpánbůh, že máme tři body, to je důležité," říkal po utkání Jakub Petr.

Jakub Petr v objetí spoluhráčů po rychlé trefě ze 17. sekundy utkání mezi Sigmou a Třincem. Jakub Petr v objetí spoluhráčů po rychlé trefě ze 17. sekundy utkání mezi Sigmou a Třincem. Foto: www.sigmafotbal.cz

Jakube, jak došlo k té neuvěřitelně rychlé brance?
Byl tam nějaký vypadlý balón, já jsem to dal do strany a běžel jsem co nejrychleji do vápna. Faltič to tam dal perfektně, já se to už jen snažil trefit a vyšlo to krásně.

Málokdo si asi v ten moment myslel, že to bude poslední branka utkání. Jak hodnotíte zápas po výhře 1:0?
Po gólu jsme měli výpadek, kdy jsme hráli deset nebo patnáct minut špatně. Potom jsme se zlepšili, měli jsme několik šancí, ale nedali jsme gól na dva nula. I já jsem měl dobrou příležitost, ale za halvoleje jsem to bohužel pod břevno nestlačil. To byla škoda, mohlo to být klidnější. Ve druhém poločase to tak byla holomajzna z obou stran, zaplaťpánbůh, že máme tři body, to je důležité. V závěru měl Třinec ještě dvě standardky, takže nám trochu zatrnulo.

Jak se cítíte zdravotně, kolena drží?
Ano, jak jsem už říkal, hrát se s tím dá, takže ano, jde to. Snažím se samozřejmě dělat s doktory i fyzioterapeuty maximum, aby to bylo v pořádku, tak snad to bude dobré.

Pomůže vám vstřelená branka do dalších zápasů, pokud jde o herní sebevědomí?
Ano, samozřejmě, už mi pomohla v samotném utkání s Třincem. Hrál jsem po delší době, takže mi gól určitě pomohl.

Dolů jste šel kolem 70. minuty. Ještě to asi není na celý zápas, že?
Není, už jsem toho měl pak plné zuby.

Jakub Petr zkoušel překvapit brankáře Třinec Palečka i z přímého kopu, střela šla o metr nad. Jakub Petr zkoušel překvapit brankáře Třinec Palečka i z přímého kopu, střela šla o metr nad. Foto: www.sigmafotbal.cz

Kdy jste tušil, že byste mohl hrát v základní sestavě?
Jak se trenér Jílek vrátil z reprezentačního srazu ČR U21, tak mi něco naznačoval, že bych mohl hrát. Pak jsem se to dozvěděl asi ve středu, když jsme začali nacvičovat nějaké standardní situace.

Pomohl vám zápas za béčko v Holici?
Ano, trošku ano, ale pořád jsou to jen dva zápasy od začátku. Ještě to není úplně ono, chce to nějaký čas, abych tu herní vytrvalost nabral.

Trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek o nasazení Jakuba Petra do základní sestavy

Kuba Petr tam šel proto, že Třinec má velmi kompaktní a organizovanou defenzívu a Kuba se umí velmi dobře orientovat na malém prostoru Má lepší řešení a invenci než Buchi, který je spíše náběhový, rychlejší hráč. Chtěli jsme, aby Třinec překvapil, což se povedlo. Měl tam ještě jednu velkou šanci, kterou bohužel neproměnil, ale dnes odvedl na hřišti velmi dobrý výkon.