Dnes je čtvrtek 23. února 2017, svátek má Svatopluk
Aktuální teplota: 7.5 °C

Zpravodajství

Rok 2017 podle kalendáře: volna si užijeme více než loni

1.1.2017 6:01

Následky novoroční euforie možná ještě neodezněly. Až budete v letošním roce poprvé psát datum, neměli byste zapomenout, že tentokrát už končí sedmnáctkou. A jaký následující rok bude? Jediné odpovědi nám zatím může poskytnout kalendář. Čeká nás 250 pracovních dnů a 115 dnů volna. A také svátky, které letos vycházejí lépe, než tomu bylo loni, a těšit se také můžeme na několik prodloužených víkendů.

Foto: Archiv redakce
Jakých bude nadcházejících 365 dnů? Nejspíš budou takové, jaké si je uděláte sami. Co nám ale nadělil kalendář? Největší radost budou mít zřejmě všichni školou povinní. Do lavic se sice vrátí již v úterý 3. ledna, avšak další volno si v podobě pololetních prázdnin užijí hned v pátek 3. února. Olomoučtí školáci se pak mohou těšit na jarní prázdniny, které potrvají od 27. února do 5. března. Od 6. do 12. února budou lavice prázdné v Přerově. Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 13. a pátek 14. dubna a hlavní prázdniny budou trvat od soboty 1. července do pátku 1. září. Vyučování ve školním roce 2017/2018 začne v pondělí 4. září 2017.

I pracující si svátků letos užijí více než v loňském roce. Jak 1., tak 8. květen připadá na pondělí, a oba dny tak slibují příjemný prodloužený víkend. Na středu 5. července připadá Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a výročí upálení Jana Husa zase na čtvrtek                6. července. Na čtvrtek vychází i Den české státnosti, tedy 28. září. Výročí vzniku Československa, 28. říjen, připadne bohužel připadá na sobotu. Další prodloužený víkend si užijeme od páteku 17. listopadu. A jak to letos bude s Vánocemi? Štědrý den sice připadne na neděli, stejně jako Silvestr, ale Nový rok 2018 oslavíme v pondělí.

bam

Sdílet
Reklama
VINOTÉKA VÍNO HRUŠKA

AKČNÍ NABÍDKA

Přijďte posedět,
do útulné vinotéky v Olomouci a
ochutnat vína z vinařství Hruška, obec Blatnička.

Dále nabízíme pískování na sklo i láhev...
Stáčená bílá i červená vína ...
Nabídka Bag-in-boxů 5l vína ...

Na Vaši návštěvu se Těší
personál vinotéky
VÍNO HRUŠKA, Litovelská 3, Olomouc

Otevírací doba:
PO - PÁ 10-20
SO 9-12
NE zavřeno

PÁNSKÉ SAKO - ČERNÁ

Stylové, černé sako doplněné koženkovou aplikací. Další na http://www.hoody.cz/panska-saka

Cena: 1 599 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace