Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jubilejní Beerfest nabídne rekordní počet pivovarů. Přijede jich skoro čtyřicet

21.6.2011 15:09

Třicet sedm pivovarů přijede na letošní jubilejní desátý ročník Beerfestu. Nebudou mezi nimi jen velké a známé značky, pořadatelé letos dávají velký prostor i malým a rodinným pivovarům ze všech koutů republiky. Olomoucký svátek piva začíná už zítra.

Na jedné straně Staropramen, Pilsner či Heineken, na druhé pivovary Rohozec, Pernštejn či Starokladno. Letošní pivní menu přichystali pořadatelé Beerfestu opravdu bohaté; nabídne sedmatřicet pivovarů a stovku druhů piva. A to i přesto, že ještě před několika týdny to s pivovary vypadalo bledě. "Jedním z důvodů, proč jsme dřív dělali festival v květnu, byla vytíženost pivovarů. V červnu už je hodně akcí, kterých se pivovary zúčastňují a zejména ty malé nemají dost techniky, aby mohli vyjet na všechny akce, kam by chtěly," vysvětlil hlavní pořadatel Petr Spálený. S nepřízní počasí se festival potýkal prakticky každý rok, vloni však přívaly vody změnily areál na bažinu, což se negativně projevilo hlavně na návštěvnosti. To rozhodlo o přesunu na červen, kdy je větší jistota, že počasí vyjde. "Dlouho to však vypadalo, že pivovarů přijede málo. Vymysleli jsme však řešení. Pro malé pivovary, které nemají potřebné vlastní zázemí v podobě stánků a dalšího vybavení, jsme připravili velký party stan, ve kterém budou všechny pohromadě," nastínil Spálený. V jiné části Korunní pevnůstky budou naopak mít prostor stánky velkých pivovarů, na travnaté ploše nad druhou scénou si postaví stánky drobní prodejci občerstvení či suvenýrů. Festivalové městečko tak bude mít i malé tématické čtvrti.
Pro přespolní návštěvníky už je připraven i kemp. Ten se nachází v těsném sousedství pevnůstky, vedle minigolfového hřiště.
Beerfest vypukne už zítra. Brány Korunní pevnůstky se otevřou ve dvě hodiny. Až do soboty se na dvou pódiích vystřídá na tři desítky kapel.

Jan Procházka

Sdílet
Reklama
RESTAURACE MICHALSKÝ VÝPAD

Srdečně Vás zveme do nově otevřené NEKUŘÁCKÉ restaurace Michalský Výpad. Posezení v příjemném interiéru ve francouzském stylu a ochotný personál ve spojení s exkluzivní kuchyní jsou nezapomenutelným zážitkem…

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Zprávy z regionu

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace