Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 1.3 °C

Kohouti s Mataiem v obraně přehráli zatím suverénní Mountfield

25.8.2016

Hokejisté HC Olomouc odehráli již své osmé přípravné utkání na zářijový start extraligy. Na domácím ledě hostili Mountfield Hradec Králové. V první třetině otevřel skóre David Ostřížek, ve druhé přidal druhý gól Jakub Matai, který v utkání nastoupil na nezvyklé pozici beka. Ve třetí části Mora vedení pohlídala, i když Sekačky ještě zápas zdramatizovaly. Dvě minuty před koncem snížil na rozdíl jedné branky, když v oslabení skóroval Bulík. V závěru zkusili hosté hru bez brankáře, kterou ale dvě vteřiny před koncem potrestal Miroslav Holec a stanovil konečné skóre na 3:1 pro HCO.

Mora nastoupila v brance s Braněm Konrádem, který vychytal čisté konto za slovenskou reprezentaci. V obraně nastoupila Olomouc ve třetí dvojici s útočníkem Mataiem a talentem Galvasem. V útoku hrál prvně zkoušený útočník Juraj Mikúš, bratr Tomáše Mikúše.
S Hradcem už se Kohouti v rámci přípravy na nadcházející ročník jednou střetli a připsali si těsnou porážku 3:4. Zápas to pro Olomoucké nebude jednoduchý – Hradečtí si v přípravě poradili zatím se všemi soupeři a neporaženi kráčeli vstříc extralize, na Hané však prvně narazili.
Mora po první třetině vedla nad Hradcem Králové 1:0. Po pěkné kombinaci s Vyrůbalíkem a Strapáčem se prosadil David Ostřížek. Hosté však měli ke skórování také dost možností, Konrád se ale několikrát zaskvěl. Hlavně při šanci Šimánka, na kterého zívala odkrytá branka, Konrád se stihnul vrátit včas a zabránit gólu.
Ve druhé části Kohouti navýšili vedení, když Ostřížek našel na ose Mataie a ten se trefil z obránce, 2:0. V polovině duelu měla Mora štěstí, když Bulík trefil při samostatném úniku tyčku Konrádovy branky. Na druhé straně mohli ještě zvýšit vedení Ostřížek s Jurajem Mikúšem, ale Kacetl včas zasáhl. Po druhé třetině tak Olomouc vedla o dvě branky.

Jan Tomajko předává postřehy ke hře centrovi druhé formace Davidu Ostřížkovi. Jan Tomajko předává postřehy ke hře centrovi druhé formace Davidu Ostřížkovi. Foto: Jan Procházka

Třetí část hry začala poklidněji až ve 45. minutě udělal kiks Červený a Juraj Mikúš uháněl sám na Kacetla, bohužel svoji šanci neproměnil. Když už se zdálo, že si Mora dvoubrankové vedení v klidu pohlídá, přišla nemoc ze srpnového utkán v Hradci, kde Mora dvakrát inkasovala ve vlastní početní převaze. Dvě minuty před koncem se v oslabení prosadil Tomáš Bulík a snížil na 1:2. Mountfield odvolal v poslední minutě Kacetla a snažil se vyrovnat. Domácí si už vedení nenechali vzít a dvě vteřiny před klaksonem jen potvrdil trefou do prázdné Miroslav Holec.
Oba celky si po skončení základní hrací doby vyzkoušely i prodloužení tři na tři, ve kterém se za domácí prosadil David Ostřížek. Na řadu přišly také nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Marek Laš.
V dalším domácím utkání hostí Mora v úterý 30. srpna od 17 hodin Duklu Trenčín.

HC Olomouc3:1Mountfield HK
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 17. Ostřížek (Vyrůbalík, Strapáč), 27. Matai (Ostřížek), 60. Holec (Vyrůbalík, J. Knotek) - 58. Bulík (T. Knotek).