Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 8.5 °C

Kohouti vezou z Pardubic důležité dva body

27.1.2017 aktualizováno 28.1.2017 07:17

Hokejisté HCO hráli velmi důležitý zápas 42. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic. Hanáci prohrávali po první části 0:1, ve druhé srovnali Romanem Vlachem. Ve třetí třetině Mora ubránila dvě dvojnásobná oslabení a díky Jakubu Hermanovi, který proměnil trestné střílení, šla do vedení. Domácí Petr Sýkora dokázal v přesilovce srovnat. Bod navíc získala Olomouc v nájezdech. Branislav Konrád vychytal všechny pardubické nájezdníky a Petr Strapáč rozhodl o vítězství Hanáků.

Kohouti dokázali i díky Braňovi Konrádovi vydolovat z Pardubic důležité dva body. Kohouti dokázali i díky Braňovi Konrádovi vydolovat z Pardubic důležité dva body. Foto: ČTK/Dalibor Glück.

Trenéři HC Olomouce postavili v Pardubicích tři nové útočníky oproti duelu s Hradcem Králové. Raška, Vlach a Matai nahradili Buriana, Ráce a Zemana.
Domácí tým potřeboval snížit jedenáctibodový náskok Hanáků před Dynamem a začal v zápase dobře, když ho do vedení dostal Nahodil v početní převaze. Mora mohla srovnat Janem Knotkem, který ale velkou šanci nevyužil.
Ve druhé třetině srovnali Hanáci velmi šťastně. Roman Vlach posílal puk od mantinelu doprostřed útočné třetiny a ten se po dvou odrazech od domácích hokejek dostal obloučkem za překvapeného brankáře Pardubic Hübla. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 1:1.

Jakub Herman proměnil ve třetí třetině trestné střílení. Jakub Herman proměnil ve třetí třetině trestné střílení. Foto: ČTK/Pavel Paprskář

Ve třetí třetině začali Kohouti dobře, v přesilové hře měli tři velké šance na to, aby se dostali do vedení. Jan Knotek byl sám před Hüblem, ale nedal a nevedlo se ani dvakrát Petru Strapáčovi. Ten nedorazil zblízka do odkryté branky a netrefil ani ránu z voleje.
Pak dostali šanci domácí. Hráli dvakrát přesilovku pět na tři, ale Hanáci dokázali dvojnásobné oslabení přestát. Navíc v oslabení ujel Jakub Herman, kterého fauloval Čáslava a rodák z Přerova proměnil nařízené trestné střílení.
Dynamo ale dokázalo brzy srovnat. V pokračující přesilovce překonal Branislava Konráda Petr Sýkora. V závěru třetí části byla Olomouc lepší, Jaroměřský trefil tyč, ale zápas skončil po šedesáti minutách 2:2.
V prodloužení jeli dva domácí hráči sami na Konráda, ale olomoucký gólman fantasticky zasáhl proti Schausovi, která následně fauloval Ondruška a Mora hrála 4 na 3. David Škůrek pálil od modré, ale domácí brankář odolal. I Dynamo hrálo v prodloužení početní převahu, ale Konrád závěrečných 50 sekund zvládl, a šlo se tedy na nájezdy.
V nich nejprve vymíchal Hübla Vlach, ale puk nedokázal dostat za brankovou čáru. Branislav Konrád dokázal vychytat všechny tři nájezdníky Dynama a Petr Strapáč ve třetí sérii rozhodl o bodu navíc pro Moru. "Dneska jsem měl úplně jasno, co udělám, inspiroval jsem se u bývalého spoluhráče Ondry Romana. Minulé dva nájezdy jsem to změnil na poslední chvíli, ale teď jsem přesně věděl, co chci udělat. A naštěstí to tam spadlo," pochvaloval si autor vítězné trefy.
"Vzhledem k průběhu zápasu jsme pomýšleli na tři body, ale bohužel nám domácí ve třetí třetině hned vyrovnali. Když se podíváme na tabulku, tak to jsou zlaté body, je to super. Musíme to ale potvrdit v neděli doma s Karlovými Vary," zdůraznil Strapáč.
V neděli musí Kohouti doma přehrát Karlovy Vary, aby dokázali ještě navýšit rozdíl mezi dvanáctým místem a týmy, které budou muset do baráže.

HC Dynamo Pardubice2:3HC Olomouc
(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Nahodil (Rolinek, Redenbach), 53. P. Sýkora (Redenbach) - 35. Roman Vlach (Strapáč), 53. Herman z trest. střílení, rozhodující nájezd Strapáč
Rozhodčí:Šír, Rohatsch (Něm.) - Lhotský, J. Svoboda.