Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 16.8 °C

Kohouti dokázali zvítězit i ve Zlíně

12.3.2017

Hokejisté Olomouce dokázali vyhrát i druhý venkovní duel série play-out. Po domácí prohře s Karlovými Vary tak dokázali zvítězit po Pardubicích i ve Zlíně. O výhře 2:0 rozhodl čistým kontem Martin Falter a brankami David Škůrek a Marek Laš.

Marek Laš vsítil druhou branku HC Olomouc v utkání třetího kola play-out. Mora vyhrála ve Zlíně 2:0. Marek Laš vsítil druhou branku HC Olomouc v utkání třetího kola play-out. Mora vyhrála ve Zlíně 2:0. Foto: ČTK/Pavel Paprskář

Mora nastoupila ve Zlíně s Martinem Faltrem v brance a opět jen na tři pětky. První třetina skončila bez branek, ale bez šancí se nehrálo.
Už ve 2. minutě mohl střelou z první otevřít skóre Burian, ale Štůrala jeho pokus zastavil. Následně Zlín přidal na tempu, ale nedokázal si vytvořit výraznější šance a s jejich střeleckými pokusy si bezezbytku poradil Falter. Na druhé straně naopak Fořt zachytil Matějíčkovu rozehrávku, ale z bezprostřední blízkosti Štůralu nepřekonal.
9. minuta přinesla první přesilovou hru hostů, Kohouti ale dosáhli jen tyčky po střele Vyrůbalíka. V závěru třetiny pak dobře kombinovali Říčka s Ondráčkem, ale i tentokrát si jejich střelecký pokus Falter pohlídal a do šaten tak mužstva odcházela za bezbrankového stavu.
V úvodu prostředního dějství měli Zlínští k dispozici poměrně dlouhou přesilovku pět na tři, skóre se jim ale otevřít nepodařilo. Berani měli následně několik možností vstřelit první branku, jenomže například pokus Matějíčka skončil na tyčce.
A tak udeřili Hanáci, nahození Davida Škůrka od modré čáry zaplachtilo až do sítě. Za minutu dal gól i Zlín: Bukartsova trefa ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti neplatila.
Branková konstrukce zvonila za Faltrem i ve třetí dvacetiminutovce, a to po ráně Zadražila. Vytěžit alespoň jednu trefu nedokázali domácí ani při následných třech přesilovkách. Marek Laš naopak získal při oslabení v 55. minutě na obranné modré čáře puk a ujel do brejku, který zakončil gólově - 0:2. Více pak už souboj o vedoucí příčku ve skupině nepřinesl. V tabulce HC Olomouc nyní Zlín o dva body přeskočil.
"Nehrálo se v nějakém velkém tempu a také ne moc do těla. Vyhráli jsme 2:0, nevím, co více k tomu říct. Nebylo to zrovna nějaké super utkání," hodnotil utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.
V dalším kole hrají oba týmy opět spolu, tentokrát v Olomouci a hrát se bude v pátek 17. března od 18 hodin.

PSG Zlín0:2HC Olomouc
(0:0, 0:1, 0:1)
Branky:37. Škůrek (Roman Vlach, Burian), 55. Laš.
Rozhodčí:Kika, Kubičík - Ganger, Hanzlík.
Vyloučení:5:5, navíc Macuh (Olomouc) 10 min.