Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 10.1 °C

Kohouti tentokrát na Spartě neuspěli

21.2.2017

Hokejisté HCO hráli dohrávku 18. kola Tipsport extraligy na ledě Sparty Praha. Po první třetině a brankách Kumstáta se Skladaným byl stav nerozhodný 1:1. Ve druhé Sparta dvě své šance proměnila. Hanáci nikoliv a tak tu byla dvoubranková ztráta Kohoutů. Ve třetí části už výsledek změny nedoznal, a tak odjela Olomouc tentokrát z Prahy bez bodů. Ztráta na předkolo play-off tak stále činí čtyři body.

Branislav Konrád likviduje šanci sparťanského centra Lukáše Pecha. Branislav Konrád likviduje šanci sparťanského centra Lukáše Pecha. Foto: ČTK/Vít Šimánek

Mora nastoupila v Praze bez Romana Vlacha, která nemohl hrát, protože v 18. kole už hrál za Zlín. Na centr třetí formace šel Tomáš Mikúš, do sestavy se vrátil Tomáš Fořt a třináctého útočníka hrál mladý Slovinec Rok Macuh.
Hanáci chtěli v O2 Aréně překvapit jako před osmnácti dny, Sparta hrála ale mnohem zodpovědněji. V ofenzívě byl vidět hodně Jan Buchtele, ale Branislav Konrád jej hodně trápil svými skvělými zákroky. Smolařem první části byl Vilém Burian. Nejprve mu sebral puk Pech a přihrál na gólovou střelu Kumstátovi. Olomoucký útočník mohl po akci Rašnera se Sundherem chybu odčinit, ale v cestě mu stál Novotný. Hanáci ale přece jen srovnali. Další ofenzivní výlet Alexe Rašnere zakončil v poslední minutě golfákem František Skladaný.
Ve druhé třetině měl první šanci domácí Klimek, Konrád fantasticky vyrazil nad horní tyčku. Mora mohla jít i do vedení, ale Marek Laš v nájezdu na Novotného neuspěl. Na druhé straně byl úspěšnější Kudrna a Sparta zase vedla.
Mora mohla ihned srovnat. Sundher si vychutnal Nedomlela, ale zase ztroskotal na Novotném. Sparta ještě nevyužila obrovské šance v přesilovce, kdy Buchtele trefil tyč a Hlinku vyčapal Konrád, ale ve 37. minutě svým prvním gólem sezóny zvýšil na 3:1 kdysi olomoucký Jan Švrček. Olomouc se snažila snížit, ale Holec pálil v nájezdu z úhlu jen do Novotnéhho a Rašner dělovkou jen do boční sítě. Po dvou třetinách tak Hanáci v Praze tekli 1:3.

Marek Laš v souboji s obráncem Sparty Gernátem. Marek Laš v souboji s obráncem Sparty Gernátem. Foto: ČTK/Vít Šimánek

Ve třetí části oba týmy otestovaly úvodní střelou brankáře. Smejkal Konráda a Fořt Novotného, oba gólmani byli připraveni. Ve 46. minutě hráli domácí přesilovku při vyloučení Skladaného a Branislav Konrád s pomocí tyčky vyřešil nájezd Pecha.
Osm minut před koncem to zkoušel rychlým objezdem branky Fořt, Novotný však byl tygřím skokem a lapačkou u tyčky včas. Na druhé straně dvakrát zkoušel navýšit vedení Řepík, Konrád byl opět proti. Mora to zase zkoušela objezdem branky, Skladaný ale také Novotného nepřekvapil. Dvě minuty před koncem málem přidal výsledku definitivu individuální akcí Petr Vrána, ale videorozhodčí branku neuznal. Vránova střela trefila všechny tři tyčky. V závěru zkusila Mora hru bez brankáře. Obránci Hanáků dvakrát museli zastoupit Konráda, výsledek tak zůstal 3:1 pro Spartu. V dalším kole hraje Mora v pátek na ledě Hradce Králové.
"Našim hráčům nemůžeme nic vytknout. Neodehráli jsme špatné utkání, akorát jsme nebyli produktivní, což dneska rozhodlo. Myslím, že zápas se lámal v té naší šanci při oslabení, kdy jsme mohli dát gól na 2:1, ale nedali jsme. A místo toho jsme za chvíli inkasovali. Je to pro nás samozřejmě komplikace v boji o desítku. Potřebujeme sbírat body a je jedno, zda je to na Spartě nebo kdekoliv jinde," zhodnotil utkání asistent trenéra HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Sparta Praha3:1HC Olomouc
(1:1, 2:0, 0:0)
Branky:10. Kumstát (Pech), 31. A. Kudrna (Cingel), 37. Švrček (Uher, A. Kudrna) - 20. Skladaný (Rašner, J. Galvas)
Rozhodčí:Pešina, Hradil - Brejcha, Suchánek.