Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela, venku je 10.6 °C

Mora si poradila s lídrem z Liberce

27.11.2015 aktualizováno 27.11.2015 20:18

Mora hostila ve 23. kole Tipsport extraligy vedoucí celek soutěže Bílé Tygry Liberec. První třetina televizního duelu skončila bez branek. Skóre se neměnilo ani ve druhé části, ve které byli Hanáci lepším týmem. Góly padly až ve třetí části. Dva góly dala Mora v přesilových hrách. Hosté snížili také v přesilovce, ale Kohouti už se ubránili a mají další tři body.

Marek Laš v souboji s libereckou obranou. Marek Laš v souboji s libereckou obranou. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Trenéři Olomouce už měli v sestavě uzdraveného Vyrůbalíka, ale stále chyběl Skrbek a v útoku navíc Zeman, kterého nahradil Kucharczyk. Liberci scházel kromě dlouhodobě zraněných i reprezentační forvard Řepík, kterého nahradil v první formaci Jonák.
Hosté zahrozili hned v prvním střídání, když zakončil akci 3 na 2 Petr Vampola. Konrád se chytil hned prvním zákrokem. Další šance Tygrů měli ve 4. minutě Vlach a Lakatoš, domácí gólman byl opět připraven. Prvním nebezpečím pro Schwarze v brance hostí byl Jiří Řípa. Nejprve ho po souboji s Výtiskem nechtěně skolil, aby jej v další akci málem překonal po objetí branky.
V přesilové hře Tygrů ve 12. minutě se pro změnu zapotil Konrád. Zvládl rány od modré i dorážky. Bulíř trefil boční síť. Hanáci se ubránili. O dvě minuty později mohla jít do vedení Olomouc. Rašner pálil od modré z voleje, Schwarz vyrazil před Mikúše, ale ten nedokázal puk přehodit přes ležícího gólmana Liberce.
Ve druhé části měli hosté početní převahu, která pokračovala z první třetiny. Hanáci se ubránili. Krátce po přesilovce zahrozil Vlach, Konrád opět nepustil puk za svá záda. Na druhé straně dorážel Rašner Eberleho střelu a jen těsně minul. Další možnosti měli Jaroměřský a Řípa. Oba mířili v dobrých pozicích těsně vedle. Ránu Ondruška vyrazil Schwarz ramenem a pohlídal si i skrytou střelu Buce.
V přesilové hře domácích pálil z křídla Buc, Schwarzovi vypadl kotouč, ale lapačkou jej stihl zachytit v brankovišti. V pokračující početní převaze spálil tutovku Eberle, když pálil z Řípovy nahrávky opět do výborného brankáře Tygrů. Po skončení oslabení uháněli Tygři v přečíslení na Konráda, který kryl nebezpečný pokus Vlacha.
Po zbytečném faulu Vampoly hrála Olomouc přesilovku i v závěru druhé části a byla velmi blízko první branky. Schwarz ale uhájil svoji svatyni před ranami Houdka, Vyrůbalíka i dorážkou Laše. Kohouti byli ve druhé části lepší, což dokazoval i poměr střel po druhé části, v poměru 19:16 pro Hanáky.
Pokračující přesilovku Olomouc využila. Buc nahrál na volej Houdkovi a ten vypálil tak tvrdě, že Schwarz ani nestihl být zpět v brance a inkasoval. Kohouti pokračovali v tlaku. Sám před brankou se objevil Holec, ale vysoko přestřelil. V další početní převaze mohli domácí navýšit vedení, Kucharczykovu dorážku chytil skvěle Schwarz. Pak dostali možnost Hanáci hrát přes minutu přesilovku 5 na 3. Kohouti dvojnásobnou přesilovku využili po dorážce Laše. Hosté málem snížili hned po skončení oslabení, Radivojeviče vychytal důležitým zákrokem Konrád.  Hosté zápas zdramatizovali sedm minut před koncem, také v přesilovce. Ránu Birnera dorazil do branky Valský. Tři minuty před koncem měl šanci po Staňkově chybě Lakatoš, Konrád zachránil.
"Byl to velice dobrý zápas, Liberec hrál výborně, potvrdil, že je právem ve vedení. V první třetině nás přehrával, pak jsme si na to tempo zvykli. Po delší době jsme si pomohli přesilovkami, což spolu s výbornou defenzívou a skvělým Konrádem bylo dnes rozhodující. Přesilovkám se věnujeme pořád, někdy je lepší je úplně vynechat. Je to spíš otázka improvizace a sebevědomí hráčů. Ta zpětná přihrávka Buce na Houdka byla výborná, ale to je ta tvořivost, která se nedá nějak nacvičit. U Marka Laše věříme, že mu forma vydrží, je důrazný u branky, je nám jedno, kdo branky dává," zhodnotil zápas kouč HCO Zdeněk Venera.

HC Olomouc2:1Bílí Tygři Liberec
(0:0, 0:0, 2:1)
Branky:41. Houdek (Buc), 49. Laš (Vyrůbalík) - 54. Valský (Birner, Stránský).
Rozhodčí:Čech, Hejduk – Barvíř, Blümel.
Vyloučení:3:5, navíc Jelínek (Lib) 10 min za naražení zezadu, Derner (Lib) 10 min. za nesportovní chování.