Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 6.8 °C

Kohouti zakončili sezonu demolicí marných Pardubic

22.3.2017

Hokejisté HC Olomouc nastoupili k poslednímu utkání sezony na domácím ledě proti Dynamo Pardubice. Trápící se hosté se marně snaží dostat před baráží do formy. Kohouti Dynamo nešetřili, v první třetině vedli 3:1. Ve druhé části stále vedla Mora o dvě branky a v závěrečné třetině skóre ještě navýšila. Mora se rozloučila výhrou 8:2.

Robin Staněk ujíždí před útočníkem Pardubic Petrem Hubáčkem. Robin Staněk ujíždí před útočníkem Pardubic Petrem Hubáčkem. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Po vlažném začátku šli ve 4. minutě do vedení domácí. Pardubice nechaly v útočné třetině před brankou volného Skladaného, jehož bekhend ještě Růžička vyrazil, ale na opakovanou dorážku Petra Mrázka už neměl šanci. O čtyři minuty později bylo srovnáno. Olomouc stejně nedůsledně bránila, Trončínský měl čas najít volného Petra Hubáčka, který zakončoval do prázdné branky. V polovině třetiny už domácí zase vedli. Roman Vlach vyhrál buly v útočné třetině, po odrazu se k puku dostal Jan Eberle a přesnou střelou překonal brankáře hostí. Čtyři minuty před koncem Olomouc vedla už o dvě branky a opět u toho byla první formace, tentokrát zakončoval z přihrávky Vlacha Vilém Burian.
 Druhá třetina začala ve hře čtyři na čtyři, když po vzájemné potyčce z konce první části seděli na trestné lavici Holec s Bártou. Kohouti skórovali hned v první minutě, když obraně pláchnul František Skladaný a bekhendovým blafákem zvýšil na 4:1. Hosté snížili ve 26. minutě, když využili přesilovku za faul Eberleho. Prosadil se Lukáš Nahodil. Ve 33. minutě zahodili obrovské příležitosti domácí Laš s Ondruškem. Pardubice mohly skórovat v početní převaze při vyloučení Rašnera. Falter však zlikvidoval ránu Rolinka i nájezd Jána Sýkory.
 Ve 43. minutě dali Hanáci pátou branku. Po akci Holce se mezi betony Růžičky trefil Tomáš Fořt. O minutu později už Olomouc vedla 6:2, když se ranou pod horní tyč trefil Jakub Kotala. V závěru duelu trenéři Olomouc nasadili i čtvrtou juniorskou útočnou trojici Marek, Macuh, Podlaha a domácí dovedli poslední duel sezóny k vítěznému konci. V 55. minutě ještě přidal sedmou branku dělovkou od modré David Škůrek a o chvíli později opět v početní převaze premiérovou extraligovou trefou další bek Lukáš Spurný.
"Chtěli jsme se doma dobře rozloučit, což se nám podařilo. Dali jsme hodně gólů na naše poměry. Bylo vidět, že moc o nic nejde.  Bylo to příjemné, že jsme vyhráli vysoko, nálada byla i od fanoušků na závěr dobrá. Play-out jsme začali špatně, někdo si myslel, že to vypustíme, ale my si ceníme toho, že se hráči kousli a vyhráli čtyři zápasy. Když se nepodařilo play-off, tak jsme zvládli play-out a i ten poslední domácí zápas sezóny," řekl k poslednímu utkání sezóny kouč Mory Zdeněk Venera.

HC Olomouc8:2HC Dynamo Pardubice
(3:1, 1:1, 4:0)
Branky:4. Mrázek (Skladaný, Laš), 11. Eberle, 16. Burian (R. Vlach, Vyrůbalík, 21. Skladaný, 43. Fořt (Holec, Kotala), 44. Kotala (Rašner, Holec), 55. Škůrek (Skladaný), 56. Spurný (Vyrůbalík, Eberle) – 8. P. Hubáček (Trončínský, Tomášek), 26. Nahodil (Bárta, Nahodil).
Rozhodčí:Úlehla, Kika – Ganger, Hanzlík.
Vyloučení:8:8
Využití:2:1
Sestava HC Olomouc:Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Ondrušek, Rašner, Staněk, Spurný – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Mrázek, Laš – Kotala, Fořt, Holec. od 53. minuty Marek, Macuh, Podlaha. Trenéři: Venera a Tomajko.
Sestava HC Dynamo Pardubice:M. Růžíčka – Schaus, Ovčačík, Trončínský, Chaloupka, Zajíc, Ščotka, Nedbal, Havlík – Bárta, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, P. Hubáček – Beran, Špirko, Panna – Zídek T. Kaut, Starý. Trenéři: Holaň, Janecký a P. Marek.