Dnes je neděle 30. dubna 2017, svátek má Blahoslav
Aktuální teplota: 5.5 °C

Zpravodajství

Mafiánský IL CONGELATORE přijede do Olomouce

21.2.2017 12:38

Olomoucké Divadlo na Šantovce přivítá 23. dubna kočovné divadlo Ad Hoc s jeho nejúspěšnějším projektem, netradiční operou mafia o třech dějstvích, Il Congelatore – Zmrazovač. Těšte se na mafiánský příběh z dob americké zmrzlinové prohibice plný vtipných narážek na současnou společnost...

Foto: Archiv pořadatele

IL CONGELATORE

Divadlo na Šantovce
23. dubna v 19:00
Vstupné: 190 Kč

Vstupenky objednávejte zde.

Operní parodie, přetextované operní party, profesionální výkony. Krásná práce s českým jazykem při převádění italských a francouzských textů oper Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla, Bizeta a dalších mistrů, v nichž jsou takové skvosty jako převedení slavné Nessun Dorma na výhružně zpívané "neser dona". Vítejte v USA za podivných časů zmrzlinové prohibice. Ve třech jednáních vám soubor odvypráví a odzpívá osudy dobře etablovaného mafiánského klanu a přistěhovalců v Novém světě. Vše je navíc srozumitelné i pro člověka, který s operou nepřišel skoro nikdy do styku.
Foto: Archiv pořadatele
Kočovné divadlo Ad Hoc funguje již několik let pod vedením principála Jana Duchka, talentovaného textaře, jinak vystudovaného právníka, a Lukáše Habance, který dokázal jedenáctičlenný soubor nechat skvostně zpívané árie doprovázet stejně umně na nástroje. Zmrazovač získal nejedno ocenění – cenu diváků a 4 ceny odborné poroty na festivalu POPAD 2014, 3 ceny odborné poroty na celostátní přehlídce amatérského divadla Divadelní piknik Volyně 2014, hlavní cenu poroty, cenu diváků a další 2 ceny poroty na přehlídce ochotnického divadla O Václava 2016 a v recenzi profesionální operní kritiky dokonce hodnocení 95 %. Hudební skladatel Jan Matásek o Zmrazovači prohlásil: "Odcházím ze sálu v předklonu, jak kvůli postižené a zdevastované bránici, tak i jako vyjádření obdivu. Bravissimo!"

zd

Sdílet
Reklama
BestDrive

Pobočka Olomouc Nabízené služby: pneuservis - pneumatiky osobní, nákladní, agro, moto, secur pneu, pneuhotel autoservis - geometrie, brzdy, inspekce, tlumiče, výfuky, autobaterie, diagnodtika, olej, kl...

Dámské boty z pravé lícové kůže.

Dámské boty na pohodlné podrážce. Dostatečný prostor a flexibilita obuvi, hlavně v její prstové části a v místě prstních kloubů nohy.

Cena: 1 495 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Kultura

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace