Dnes je pondělí 24. dubna 2017, svátek má Jiří
Aktuální teplota: 7.8 °C

Zpravodajství

Mapei Merida Kaňkovský chce uspět na Závodu míru kadetů v Jevíčku

29.3.2017 10:34

Mládežnický cyklistický oddíl Mapei Merida Kaňkovský má za sebou tvrdou zimní přípravu a chystá se na start silničářské sezony. Cílí na závody Českého poháru, Závod míru kadetů v Jevíčku a na hlavní vrchol sezony - mistrovství republiky ve Žiaru nad Hronom. "Soustředění v Chorvatsku splnilo moje plány, pokud jde o tréninkové objemy. V Chorvatsku jsme odjeli měřené úseky, které tam jezdíme už patnáct let a výsledky byly velmi dobré," říká na startu sezony trenér Jiří Kaňkovský, který bude mít pro domácí závody v kategorii U23 Jakuba Otrubu, jenž jezdí ve Švýcarsku za mezinárodní juniorský výběr UCI.

Mladé cyklistické talenty Mapei Merida Kaňkovský pod dohledeme trenérského matadora Jiřího Kaňkovského při najíždění objemů.
Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky
Svěřenci Jiřího Kaňkovského absolvovali kromě tréninků v přípravě i několik soustředění. Tradiční zimní nabírání kondice proběhlo v Bohuňovicích a pak se jelo za teplem. Junioři a někteří kadeti zamířili na Mallorcu a celý tým posléze do Poreče do Chorvatska.
"Soustředění v Chorvatsku splnilo moje plány, pokud jde o tréninkové objemy. V Chorvatsku jsme odjeli měřené úseky, které tam jezdíme už patnáct let a výsledky byly velmi dobré. Myslím si, že zimní příprava proběhla dobře, provedli jsme tam pár inovací, hlavně pokud jde o všeobecnou přípravu. Jsou na tom více než dobře, ale až první závody ukážou, jak na tom jsme. I soupeři určitě v zimě nespali, takže uvidíme," zhodnotil přípravu trenér a manažer Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.
Jaké nejbližší závody tedy na olomoucký cyklistický oddíl na jaře čekají? "Začínáme v Soběslavi kritériem, pak je první Český pohár ve Zbraslavi u Brna. Týden na to je ČP v Kyjově, což je nominace pro Závod míru juniorů v Terezíně," řekl Kaňkovský.
ZM juniorů a ZM kadetů bude pro "Kaňoury" prvními cíli sezony. "Chtěli bychom, aby se na Závod míru juniorů dostal do repre jeden z našich kluků a Závod míru kadetů v Jevíčku je pro nás také cílem, protože máme špičkové kadety Bittnera s Hníkem. Jevíčko je pro nás priorita, trénujeme v kopcích, chceme tam konečně vyhrát," zmínil plány trenér olomoucké líhně talentů.
Junioři: Jakub Roháček, David Klimek, Vojta Kmínek, Jan Cink, Daniel Rybín a Honza Šnobl
Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky
Kadeti: Aleš Hrdlička, Pavel Bittner, Adam Zubatý a Jakub Hník
Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky
Ostrý start má jako první junior Ondřej Rybín, který pojede klasiku Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. "Pojedeme tam s ním jako s naším nejlepším juniorem. Měl by se po dohodě s reprezentačním trenérem účastnit zahraničních závodů, šanci mají i Kmínek s Cinkem, nějaká předběžná domluva tam je," doplnil k nejbližším startům Jiří Kaňkovský.
Kromě Závodů míru se olomoucký oddíl soustředí tradičně na mistrovství republiky. V něm si organizátorství střídá Česká republika se Slovenskem. Loni se jelo v Kyjově, letos tedy pořádá mistrák slovenský Žiar nad Hronom. "Mistrovství republiky je naším tradičním vrcholem sezony. Máme výborné starší žáky, výborné kadety. V juniorech nemáme výraznou individualitu, ale pět silných kluků, jsou to mistři republiky v kadetech, jsou to prvoročáci, ale jako mančaft jsou silní, takže věřím, že se předvedou a nějaký ten Český pohár dokážou vyhrát. Loni předváděli fantastickou bojovnost a týmového ducha, věřím, že na to zase naváží," řekl trenér olomouckých cyklistů.

Jakub Otruba bude v České republice jezdit v kategorii U23 za Mapei Merida Kaňkovský

Jednu novinku má Mapei Merida Kaňkovský i v kategorii do 23 let. Za svůj tým bude doma jezdit i závodník UCI World Junior Team Jakub Otruba. "Kuba je v UCI akademii, kde bude jezdit zahraniční závody. Ale starty v České republice bude mít v kategorii U23 za Mapei Merida Kaňkovský. My ho zajistíme mechanicky, zázemím. Určitě za nás pojede MČR a další závody se mu budou přizpůsobovat, my mu jen rádi pomůžeme v kariéře dál," těší se na další spolupráci s dvojnásobným juniorským mistrem republiky Jakubem Otrubou Jiří Kaňkovský.
Sezona se kvapem blíží a cyklistickému bardovi Kaňkovskému nekazí náladu ani pozdější dodávka nových silničních modelů od výrobce kol Merida. "Trochu se nám opozdily letošní modely a přijdou až v polovině dubna, ale ty loňské byly špičkové, takže se na to vůbec nebudeme vymlouvat. Hlavní je, že jsme přípravu absolvovali zdraví a bez zranění či nemocí. Na nová kola se těšíme, na starších modelech ty první závody zvládneme," uvedl.
Mapei Merida Kaňkovský Olomouc 2017.
Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky
Sestava Mapei Merida Kaňkovský 2017

Muži U23
Jakub Otruba (domácí závody, jinak UCI World Junior Team)

Junioři:
Daniel Rybín,Vojtěch Kmínek, Jakub Roháček, Jan Šnobl, David Klimek

Kadeti:
Pavel Bittner, Jakub Hník, Aleš Hrdlička, Adam Zubatý a Petr Hetfleiš 

Starší žáci:

Inza Vall, Tomáš Obdržálek, Miroslav Müller, Albert Solař a Adam Kaňkovský

Ženy:
Adriana Klimková

rhe (sport@olomouc.cz)

Sdílet
Reklama
PORSCHE OLOMOUC

AKČNÍ NABÍDKA

Rozhodli jste se prodat Váš vůz za hotové? Přijďte k nám do Porsche Olomouc.

Právě nyní vykupujeme vozy koncernových značek Škoda, Volkswagen, Audi a Seat. Do 150 000,- Kč dostanete peníze v hotovosti a IHNED.

Přijedete, naceníme, do hodiny vykoupíme!!!

Kontaktujte nás na tel.: 584 100 111.

Těšíme se na Vás.

ESSENTIAL II + OM 5E

Nová verze oblíbeného gramofonu rakouského výrobce Pro-Ject disponuje těžším, vůči chvění odolným MDF talířem...

Cena: 7 249 Kč

Přehled všech nabídek »

Další články v rubrice Sport

© 1997-2017 NEJLEPŠÍ ADRESA a.s.
Všechna práva vyhrazena. Právní informace