Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 6 °C

"Proti Spartě jsme to asi moc otevřeli," řekl Marek Laš po domácí porážce

23.12.2016

Autor: Radek Heloňa

Kohouti odehráli před Vánocemi těžký duel se Spartou Praha. Ta hraje letos už semifinále Champions Hockey League a svoji formu potvrdila i na Hané. V plecharéně vedla po dvou třetinách 5:0, v té závěrečné už Mora jen snížila Markem Lašem na konečných 1:5. A právě jediný střelec Kohoutů Marek Laš zhodnotil zápas s Pražany. "Po první třetině ještě byl zápas otevřený, ale Sparta ukázala kvalitu, dala nám branky, trestala naše chyby a pak už to bylo těžké," říkal rodák z Třebíče Marek Laš.

Marek Laš sleduje svého parťáka z útoku Jana Knotka, jak se snaží překonat brankáře Sparty Pöpperleho. Marek Laš sleduje svého parťáka z útoku Jana Knotka, jak se snaží překonat brankáře Sparty Pöpperleho. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Marku, čím to, že jste dnes na Spartu nestačili?
Nebylo to od nás nic povedeného. Ze začátku na nás bylo vidět, že jsme namotivováni, ale možná proto jsme hru moc otvírali a propadali jsme. Po první třetině ještě byl zápas otevřený, ale Sparta ukázala kvalitu, dala nám branky, trestala naše chyby a pak už to bylo těžké.

Bylo tam také hodně chyb v rozehrávce. Dělala vám Sparta problémy tím vytaženým forčekingem?
Ano, hlavně v první třetině jsme v obranném pásmu poztráceli zbytečně moc puků. Sparta se tím dostala do tlaku. Bylo sice jen pořád 0:1, ale třetina to nebyla vůbec dobrá a ukázala, jak se bude zápas vyvíjet dál. Sparta ucítila, že může uspět, že může hrát svůj hokej a bohužel se jim to povedlo.

Co se dělo ve druhé části, kdy jste inkasovali čtyři góly?
Udělali jsme tam nějaké chyby a oni je potrestali. Neměli jsme je do šancí a tlaku pustit. Možná jsme chtěli proti Spartě otevřeněji, než si můžeme dovolit, a to byla chyba.

Nestalo se poprvé, že jakmile jste dostali druhou branku, už jste zápas nedokázali otočit. Je tu nějaký problém v tomto?
Nemyslím si to. Sparta je kvalitní tým, náskok si pohlídala. Předcházející domácí zápas s Pardubicemi byl jiný, oni dali čtyři góly, ani nevěděli jak a pak měli dvě střely za dvě třetiny. Nemyslím si, že to je něco specifického, ty zápasy byly rozdílné.

Při vaší brance jste mířil k tyči, nebo jste to poslal na branku a spadlo to tam?
Puk se mi ideálně přilepil na lopatu, takže jsem ho snažil poslat k tyči, protože jsem tušil, že gólman je uprostřed. Takže jsem se snažil puk namířit k tyčce a naštěstí to vyšlo.

Bylo vidět, že po tom gólu by to šlo, šance byly, ale času už nebylo nazbyt...
Určitě jsme chtěli tu poslední třetinu odehrát dobře, i kvůli lidem. Souviselo to samozřejmě i s tím, že Sparta trochu polevila. Ale nechtěli jsme, aby z toho byla nějaká fraška, proto bylo důležité i pro další utkání, že jsme aspoň v závěrečné třetině Spartu přehráli.

Marek Laš v souboji s mladoboleslavským Musilem. V kanadském bodování Kohoutů je Laš druhý s Františkem Skladaným, oba mají 16 kanadský bodů. Marek Laš v souboji s mladoboleslavským Musilem. V kanadském bodování Kohoutů je Laš druhý s Františkem Skladaným, oba mají 16 kanadský bodů. Foto: ČTK/Radek Petrášek

V září jste Spartu doma porazili. Nyní bylo vidět, že je Sparta hodně v laufu. Pomohl jim i úspěch v Champions Hockey League, kde jsou v semifinále?
Je vidět, že mají pohodu, daří se jim v extralize i v CHL. Trošku jsme hráli na to, že by mohli být unavení, ale to tam vůbec bohužel nebylo.

U vás nyní pohoda asi moc není, porážka před svátky...
Co nám zbývá jiného než chodit do každého zápasu zvlášť. Sice je to taková otřepaná fráze, ale je to tak. Musíme se na každého soupeře připravit a na tabulku se moc nedívat.

Nyní vás čeká Plzeň venku. Čím byste tam mohli uspět?
U nás vyhráli, sedlo jim to. Slyšel jsem, že úplně pohodu v kabině taky nemají, takže bychom tam mohli uspět. Musíme tam předvést tu naši zarputilost. V ofenzívě na tom nejsme lépe než loni, takže je třeba vytáhnout zase tu naši bojovnost.

Navíc Plzeň je soupeře z tabulky, takže se bude hrát o šest bodů...
Já moc nemám rád, tady ty řeči o tom, že některá utkání se musí vyhrát více. My chceme vyhrát každý zápas, je jedno, jestli jsme v tabulce druzí nebo desátí. Každý zápas je za tři body, a je zbytečně svazující si říkat něco o důležitosti utkání.

Měli jste slíbené nějaké volno v případě výhry? Budete trénovat i přes Vánoce?
Volno jsme neměli slíbené, protože další kolo se hraje na Štěpána hned v pondělí. Musíme trénovat, i kdybychom vyhráli, tak trénink v pátek bude.

A co na Štědrý den?
Naštěstí máme volno, vedení je rozumné. Spíše je hloupé, že hrajeme 26. prosince zápas. Tři měsíce jsme hráli jen pátek a neděli jako nějací odboráři a teď to rveme kolem Vánoc. Jinak budeme trénovat před i po Štědrém dnu.

Zdeněk Venera o zápase se Spartou

"Dnes nás Sparta ve všech činnostech přehrávala a její vítězství bylo naprosto zasloužené. Sparta je kvalitní mužstvo, největší rozdíl byl v proměňování šancí. Oni je dávají, my neproměníme situace dva na jednoho, tři na jednoho. Nepamatuji si, kdy jsme z této situace dali branku. Sparta naše chyby trestala. Dnes jich bylo v obraně také zbytečně moc."

Radek Heloňasport@olomouc.cz

ÚČETNÍ FIRMA KATEŘINA PADĚROVÁ

Katalog firem » Služby » Účetnictví

Vedení účetnictví, daňové evidence, zpracování mzdové agendy, tvorba daňových přiznání, poradenství. Druhá adresa účetní firmy: Věrovany - Nenakonice 570