Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa, venku je 6.2 °C

Mora na ledě Liberce prohrála

17.2.2017

Kohouti nastoupili ve 47. kole hokejové Tipsport extraligy na ledě vedoucího celku soutěže Bílých Tygrů z Liberce. Po první třetině byl stav utkání 0:0. Druhá třetina byla na góly bohatší, a do třetí se tak vstupovalo za stavu 2:1 pro domácí. V závěrečné minutě přidali Tygři ještě jednu branku a Mora odjíždí z Liberce bez bodu.

Hokejisté HC Olomouc v Liberci prohráli 1:3. Hokejisté HC Olomouc v Liberci prohráli 1:3. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Mora nastoupila ve stejném složení jako v Třinci, s jedinou změnou. Roman Vlach nastoupil na křídle první formace a Tomáš Fořt šel na křídlo třetího útoku. V brance při zranění Branislava Konráda opět chytal Martin Falter. Kohoutům v zápase chyběli kromě Konráda i Skrbek, Houdek, Staněk, Řípa, Skladaný, J. Mikúš, Strapáč a Herman.
Domácí nastoupili bez reprezentačního beka Šimka, jenž měl na Švédských hrách potíže s nastřelenou nohou. A v úvodních minutách svou aktivitou ukázali, jak jim během pauzy ostré boje o body scházely. Brzy si vynutili přesilovku a na konci třetí minuty měl velkou šanci otevřít skóre Bližňák, ale olomoucký gólman Falter jeho pokus o blafák do bekhendu dobře přečetl a
vykryl.
Poté přišla příležitost Krenželoka, při níž za Faltra zaskočil v brankovišti pohotovým zákrokem vkleče bek Vyrůbalík. Kohouti však postupně čím dál více ukazovali ostruhy. Ve 12. minutě sehráli Mrázek s Mataiem výtečně přečíslení dvou na jednoho, ale Matai při snaze o zakončení do prázdné branky ztratil trošku rovnováhu a puk mu sklouzl z hole.
Brzy po začátku druhého dějství se proti pravidlům provinil Kotala. Severočeši zmáčkli Hanáky a nakonec se z trochu nenápadné akce dočkali vedoucí trefy, když vyražený puk po Jelínkově pokusu uklidil za záda hostujícího gólmana snadno Bulíř. Už po 72 vteřinách ale přišla odpověď, když na pravém křídle našlápl Knotek a ač atakovaný, překonal Lašáka.
V polovině 32. minuty však měl domácí favorit těsné vedení zpět na své straně, když si domácí hráči prohodili role a obránce Vitásek parádně tečoval nahození útočníka Bartoviče od modré čáry. Zvýšit mohl ještě do druhé přestávky Stránský, jenže Falter byl zásadně proti. Lakatoš pak zvedl mnoho slavících diváků ze sedadel, jenže zacílil jen do boční sítě.
Lašák se ve třetí části vyznamenal proti Burianovi. Hosté měli štěstí při skrumáži, která následovala po Jánošíkově zakončení. Bílí Tygři pak pozorně bránili hubený náskok, hosty o závěrečný tlak připravil faulující Rašner. Olomouc se ani nedostala k power play, přesto ještě devět vteřin před vypršením základní hrací doby inkasovala z hole Krenželoka.
"V první třetině jsme na začátku přežili nápor Liberce, který tam měl dvě tři šance. Potom se hra vyrovnala, ve druhé třetině jsme dosáhli na stav 1:1, ale potýkali jsme se dnes trochu s nedisciplinovaností. Myslím, že fauly v útočném pásmu nás dnes stály trošku víc, co jsme mohli v tom zápase dokázat. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Na Liberci je vidět, že hraje v pohodě," řekl na tiskovce po utkání asistent trenéra HCO Jan Tomajko.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Bulíř (P. Jelínek), 32. Vitásek (Bartovič, Svačina), 60. L. Krenželok - 26. J. Knotek (Jaroměřský). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 5879.

Sestavy:

Liberec: Lašák - Vitásek, Ševc, Mojžíš, Jánošík, Pyrochta, Derner - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Bartovič - J. Stránský, Bližňák, Ordoš. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Olomouc: Falter - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, J. Galvas - Roman Vlach, J. Knotek, Laš - Eberle, Sundher, Burian - Fořt, T. Mikúš, Holec - Kotala, P. Mrázek, Matai. Trenéři: Venera a Tomajko.